| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| proberen; probeer, probeert | ik | probeer | probeer (probeerde) | probeert |
| du | probeerst | probeerst (probeerdest) | ||
| he/se/dat | probeert | probeer (probeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | probeert (proberen) | proberen (probeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sehn; seh/süh, seht | ik | seh | seeg | sehn |
| du | sühst | seegst | ||
| he/se/dat | süht | seeg | ||
| wi/ji/Se/se | seht (sehn) | segen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schoen; scho, schoot | ik | scho | scho (schootde) | schoot |
| du | schoost | schoost (schootdest) | ||
| he/se/dat | schoot | scho (schootde) | ||
| wi/ji/Se/se | schoot (schoen) | schoen (schootden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schuen; schu, schuut | ik | schu | schu (schuutde) | schuut |
| du | schuust | schuust (schuutdest) | ||
| he/se/dat | schuut | schu (schuutde) | ||
| wi/ji/Se/se | schuut (schuen) | schuen (schuutden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| regen; reeg, reegt | ik | reeg | reeg (reegde) | reegt |
| du | reegst | reegst (reegdest) | ||
| he/se/dat | reegt | reeg (reegde) | ||
| wi/ji/Se/se | reegt (regen) | regen (reegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ornen; orn, ornt | ik | orn | orn (ornde, orne) | ornt |
| du | ornst | ornst (orndest, ornest) | ||
| he/se/dat | ornt | orn (ornde, orne) | ||
| wi/ji/Se/se | ornt (ornen) | ornen (ornden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sitten; sitt, sitt | ik | sitt | seet | seten |
| du | sittst | seetst | ||
| he/se/dat | sitt | seet | ||
| wi/ji/Se/se | sitt (sitten) | seten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kleden; kleed, kleedt | ik | kleed | kleed (kleedte, kledete) | kleedt |
| du | kleedst (kledest) | kleedst (kleedtest, kledetest) | ||
| he/se/dat | kleedt (kledet) | kleed (kleedte, kledete) | ||
| wi/ji/Se/se | kleedt (kleden) | kleden (kleedten, kledeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passeren; passeer, passeert | ik | passeer | passeer (passeerde) | passeert |
| du | passeerst | passeerst (passeerdest) | ||
| he/se/dat | passeert | passeer (passeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | passeert (passeren) | passeren (passeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spelen; speel, speelt | ik | speel | speel (speelde) | speelt |
| du | speelst | speelst (speeldest) | ||
| he/se/dat | speelt | speel (speelde) | ||
| wi/ji/Se/se | speelt (spelen) | spelen (speelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| malören; malöör, malöört | ik | malöör | malöör (malöörde) | malöört |
| du | malöörst | malöörst (malöördest) | ||
| he/se/dat | malöört | malöör (malöörde) | ||
| wi/ji/Se/se | malöört (malören) | malören (malöörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passeren; passeer, passeert | ik | passeer | passeer (passeerde) | passeert |
| du | passeerst | passeerst (passeerdest) | ||
| he/se/dat | passeert | passeer (passeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | passeert (passeren) | passeren (passeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passeren; passeer, passeert | ik | passeer | passeer (passeerde) | passeert |
| du | passeerst | passeerst (passeerdest) | ||
| he/se/dat | passeert | passeer (passeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | passeert (passeren) | passeren (passeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| versümen; versüüm, versüümt | ik | versüüm | versüüm (versüümde) | versüümt |
| du | versüümst | versüümst (versüümdest) | ||
| he/se/dat | versüümt | versüüm (versüümde) | ||
| wi/ji/Se/se | versüümt (versümen) | versümen (versüümden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pulen; puul, puult | ik | puul | puul (puulde) | puult |
| du | puulst | puulst (puuldest) | ||
| he/se/dat | puult | puul (puulde) | ||
| wi/ji/Se/se | puult (pulen) | pulen (puulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spelen; speel, speelt | ik | speel | speel (speelde) | speelt |
| du | speelst | speelst (speeldest) | ||
| he/se/dat | speelt | speel (speelde) | ||
| wi/ji/Se/se | speelt (spelen) | spelen (speelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Deklination |
|---|
| beweegliche, beweeglichen |
| Deklination |
|---|
| beweegliche, beweeglichen |
| Deklination |
|---|
| passwoortschuulte, passwoortschuulten |
| Deklination |
|---|
| unpassliche, unpasslichen |
| Komparation |
|---|
| unpasslicher, unpasslichst |
| Deklination |
|---|
| dichte, dichten |
| Deklination |
|---|
| unbefohrbore, unbefohrboren |
| Deklination |
|---|
| unbeföhrbore, unbeföhrboren |
| Deklination |
|---|
| ungangbore, ungangboren |