| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rücken; rück, rückt | ik | rück | rück (rückde, rücke) | rückt |
| du | rückst | rückst (rückdest, rückest) | ||
| he/se/dat | rückt | rück (rückde, rücke) | ||
| wi/ji/Se/se | rückt (rücken) | rücken (rückden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verallgemenern; verallgemener, verallgemenert | ik | verallgemener | verallgemener (verallgemenerde) | verallgemenert |
| du | verallgemenerst | verallgemenerst (verallgemenerdest) | ||
| he/se/dat | verallgemenert | verallgemener (verallgemenerde) | ||
| wi/ji/Se/se | verallgemenert (verallgemenern) | verallgemenern (verallgemenerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| afstraheren; afstraheer, afstraheert | ik | afstraheer | afstraheer (afstraheerde) | afstraheert |
| du | afstraheerst | afstraheerst (afstraheerdest) | ||
| he/se/dat | afstraheert | afstraheer (afstraheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | afstraheert (afstraheren) | afstraheren (afstraheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| blancheren; blancheer, blancheert | ik | blancheer | blancheer (blancheerde) | blancheert |
| du | blancheerst | blancheerst (blancheerdest) | ||
| he/se/dat | blancheert | blancheer (blancheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | blancheert (blancheren) | blancheren (blancheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| extraheren; extraheer, extraheert | ik | extraheer | extraheer (extraheerde) | extraheert |
| du | extraheerst | extraheerst (extraheerdest) | ||
| he/se/dat | extraheert | extraheer (extraheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | extraheert (extraheren) | extraheren (extraheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| holen; hool, hoolt | ik | hool | heel/hööl | holen |
| du | höllst/hüllst | heelst/höölst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | heel/hööl | ||
| wi/ji/Se/se | hoolt (holen) | helen/hölen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hollen; holl, hollt | ik | holl | höll | hollen |
| du | höllst/hüllst | höllst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | höll | ||
| wi/ji/Se/se | hollt (hollen) | höllen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| blieven; bliev, blievt | ik | bliev | bleev | bleven |
| du | bliffst | bleevst | ||
| he/se/dat | blifft | bleev | ||
| wi/ji/Se/se | blievt (blieven) | bleven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bidden; bidd, biddt | ik | bidd | beed | beden |
| du | biddst | beedst | ||
| he/se/dat | biddt | beed | ||
| wi/ji/Se/se | biddt (bidden) | beden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nödigen; nödig, nödigt | ik | nödig | nödig (nödigde) | nödigt |
| du | nödigst | nödigst (nödigdest) | ||
| he/se/dat | nödigt | nödig (nödigde) | ||
| wi/ji/Se/se | nödigt (nödigen) | nödigen (nödigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hören; höör, höört | ik | höör | höör (höörde) | höört |
| du | höörst | höörst (höördest) | ||
| he/se/dat | höört | höör (höörde) | ||
| wi/ji/Se/se | höört (hören) | hören (höörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stüern; stüer, stüert | ik | stüer | stüer (stüerde) | stüert |
| du | stüerst | stüerst (stüerdest) | ||
| he/se/dat | stüert | stüer (stüerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stüert (stüern) | stüern (stüerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drieven; driev, drievt | ik | driev | dreev | dreven |
| du | driffst | dreevst | ||
| he/se/dat | drifft | dreev | ||
| wi/ji/Se/se | drievt (drieven) | dreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wagen; waag, waagt | ik | waag | waag (waagde) | waagt |
| du | waagst | waagst (waagdest) | ||
| he/se/dat | waagt | waag (waagde) | ||
| wi/ji/Se/se | waagt (wagen) | wagen (waagden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| leggen; legg, leggt | ik | legg | legg/leed | leggt |
| du | leggst | leggst/leedst | ||
| he/se/dat | leggt | legg/leed | ||
| wi/ji/Se/se | leggt (leggen) | leggen/leden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stellen; stell, stellt | ik | stell | stell (stellde, stelle) | stellt |
| du | stellst | stellst (stelldest, stellest) | ||
| he/se/dat | stellt | stell (stellde, stelle) | ||
| wi/ji/Se/se | stellt (stellen) | stellen (stellden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bargen; barg, bargt | ik | barg | barg | bargt/borgen |
| du | bargst | bargst | ||
| he/se/dat | bargt | barg | ||
| wi/ji/Se/se | bargt (bargen) | bargen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kleven; kleev, kleevt | ik | kleev | kleev (kleevde) | kleevt |
| du | kleevst | kleevst (kleevdest) | ||
| he/se/dat | kleevt | kleev (kleevde) | ||
| wi/ji/Se/se | kleevt (kleven) | kleven (kleevden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| malen; maal, maalt | ik | maal | maal (maalde) | maalt |
| du | maalst | maalst (maaldest) | ||
| he/se/dat | maalt | maal (maalde) | ||
| wi/ji/Se/se | maalt (malen) | malen (maalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kascheren; kascheer, kascheert | ik | kascheer | kascheer (kascheerde) | kascheert |
| du | kascheerst | kascheerst (kascheerdest) | ||
| he/se/dat | kascheert | kascheer (kascheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kascheert (kascheren) | kascheren (kascheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kontraheren; kontraheer, kontraheert | ik | kontraheer | kontraheer (kontraheerde) | kontraheert |
| du | kontraheerst | kontraheerst (kontraheerdest) | ||
| he/se/dat | kontraheert | kontraheer (kontraheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kontraheert (kontraheren) | kontraheren (kontraheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kuntraheren; kuntraheer, kuntraheert | ik | kuntraheer | kuntraheer (kuntraheerde) | kuntraheert |
| du | kuntraheerst | kuntraheerst (kuntraheerdest) | ||
| he/se/dat | kuntraheert | kuntraheer (kuntraheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kuntraheert (kuntraheren) | kuntraheren (kuntraheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kutscheren; kutscheer, kutscheert | ik | kutscheer | kutscheer (kutscheerde) | kutscheert |
| du | kutscheerst | kutscheerst (kutscheerdest) | ||
| he/se/dat | kutscheert | kutscheer (kutscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kutscheert (kutscheren) | kutscheren (kutscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| forschen; forsch, forscht | ik | forsch | forsch (forschde) | forscht |
| du | forscht | forscht (forschdest) | ||
| he/se/dat | forscht | forsch (forschde) | ||
| wi/ji/Se/se | forscht (forschen) | forschen (forschden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| teken; teken (teek), tekent (teekt) | ik | teken (teek) | teken (tekende; teek, teekde) | tekent (teekt) |
| du | tekenst (teekst) | tekenst (tekendest; teekst, teekdest) | ||
| he/se/dat | tekent (teekt) | teken (tekende; teek, teekde) | ||
| wi/ji/Se/se | tekent (teekt, teken) | teken (tekenden; teken, teekden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| parapheren; parapheer, parapheert | ik | parapheer | parapheer (parapheerde) | parapheert |
| du | parapheerst | parapheerst (parapheerdest) | ||
| he/se/dat | parapheert | parapheer (parapheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | parapheert (parapheren) | parapheren (parapheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| philosopheren; philosopheer, philosopheert | ik | philosopheer | philosopheer (philosopheerde) | philosopheert |
| du | philosopheerst | philosopheerst (philosopheerdest) | ||
| he/se/dat | philosopheert | philosopheer (philosopheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | philosopheert (philosopheren) | philosopheren (philosopheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| philosopheren; philosopheer, philosopheert | ik | philosopheer | philosopheer (philosopheerde) | philosopheert |
| du | philosopheerst | philosopheerst (philosopheerdest) | ||
| he/se/dat | philosopheert | philosopheer (philosopheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | philosopheert (philosopheren) | philosopheren (philosopheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| forschen; forsch, forscht | ik | forsch | forsch (forschde) | forscht |
| du | forscht | forscht (forschdest) | ||
| he/se/dat | forscht | forsch (forschde) | ||
| wi/ji/Se/se | forscht (forschen) | forschen (forschden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rechercheren; rechercheer, rechercheert | ik | rechercheer | rechercheer (rechercheerde) | rechercheert |
| du | rechercheerst | rechercheerst (rechercheerdest) | ||
| he/se/dat | rechercheert | rechercheer (rechercheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | rechercheert (rechercheren) | rechercheren (rechercheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| revancheren; revancheer, revancheert | ik | revancheer | revancheer (revancheerde) | revancheert |
| du | revancheerst | revancheerst (revancheerdest) | ||
| he/se/dat | revancheert | revancheer (revancheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | revancheert (revancheren) | revancheren (revancheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| betahlen; betahl, betahlt | ik | betahl | betahl (betahlde) | betahlt |
| du | betahlst | betahlst (betahldest) | ||
| he/se/dat | betahlt | betahl (betahlde) | ||
| wi/ji/Se/se | betahlt (betahlen) | betahlen (betahlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| subtraheren; subtraheer, subtraheert | ik | subtraheer | subtraheer (subtraheerde) | subtraheert |
| du | subtraheerst | subtraheerst (subtraheerdest) | ||
| he/se/dat | subtraheert | subtraheer (subtraheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | subtraheert (subtraheren) | subtraheren (subtraheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raken; raak, raakt | ik | raak | raak (raakde) | raakt |
| du | raakst | raakst (raakdest) | ||
| he/se/dat | raakt | raak (raakde) | ||
| wi/ji/Se/se | raakt (raken) | raken (raakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raken; raak, raakt | ik | raak | raak (raakde) | raakt |
| du | raakst | raakst (raakdest) | ||
| he/se/dat | raakt | raak (raakde) | ||
| wi/ji/Se/se | raakt (raken) | raken (raakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ticken; tick, tickt | ik | tick | tick (tickde, ticke) | tickt |
| du | tickst | tickst (tickdest, tickest) | ||
| he/se/dat | tickt | tick (tickde, ticke) | ||
| wi/ji/Se/se | tickt (ticken) | ticken (tickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ticken; tick, tickt | ik | tick | tick (tickde, ticke) | tickt |
| du | tickst | tickst (tickdest, tickest) | ||
| he/se/dat | tickt | tick (tickde, ticke) | ||
| wi/ji/Se/se | tickt (ticken) | ticken (tickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tippen; tipp, tippt | ik | tipp | tipp (tippde, tippe) | tippt |
| du | tippst | tippst (tippdest, tippest) | ||
| he/se/dat | tippt | tipp (tippde, tippe) | ||
| wi/ji/Se/se | tippt (tippen) | tippen (tippden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tippen; tipp, tippt | ik | tipp | tipp (tippde, tippe) | tippt |
| du | tippst | tippst (tippdest, tippest) | ||
| he/se/dat | tippt | tipp (tippde, tippe) | ||
| wi/ji/Se/se | tippt (tippen) | tippen (tippden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| röhren; röhr, röhrt | ik | röhr | röhr (röhrde) | röhrt |
| du | röhrst | röhrst (röhrdest) | ||
| he/se/dat | röhrt | röhr (röhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | röhrt (röhren) | röhren (röhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| röhren; röhr, röhrt | ik | röhr | röhr (röhrde) | röhrt |
| du | röhrst | röhrst (röhrdest) | ||
| he/se/dat | röhrt | röhr (röhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | röhrt (röhren) | röhren (röhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rögen; röög, röögt | ik | röög | röög (röögde) | röögt |
| du | röögst | röögst (röögdest) | ||
| he/se/dat | röögt | röög (röögde) | ||
| wi/ji/Se/se | röögt (rögen) | rögen (röögden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stippen; stipp, stippt | ik | stipp | stipp (stippde, stippe) | stippt |
| du | stippst | stippst (stippdest, stippest) | ||
| he/se/dat | stippt | stipp (stippde, stippe) | ||
| wi/ji/Se/se | stippt (stippen) | stippen (stippden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| toucheren; toucheer, toucheert | ik | toucheer | toucheer (toucheerde) | toucheert |
| du | toucheerst | toucheerst (toucheerdest) | ||
| he/se/dat | toucheert | toucheer (toucheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | toucheert (toucheren) | toucheren (toucheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| snieden; snied, sniedt | ik | snied | sneed | sneden |
| du | sniddst | sneedst | ||
| he/se/dat | sniddt | sneed | ||
| wi/ji/Se/se | sniedt (snieden) | sneden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| snieden; snied, sniedt | ik | snied | sneed | sneden |
| du | sniddst | sneedst | ||
| he/se/dat | sniddt | sneed | ||
| wi/ji/Se/se | sniedt (snieden) | sneden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trancheren; trancheer, trancheert | ik | trancheer | trancheer (trancheerde) | trancheert |
| du | trancheerst | trancheerst (trancheerdest) | ||
| he/se/dat | trancheert | trancheer (trancheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | trancheert (trancheren) | trancheren (trancheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| triumpheren; triumpheer, triumpheert | ik | triumpheer | triumpheer (triumpheerde) | triumpheert |
| du | triumpheerst | triumpheerst (triumpheerdest) | ||
| he/se/dat | triumpheert | triumpheer (triumpheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | triumpheert (triumpheren) | triumpheren (triumpheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| retuscheren; retuscheer, retuscheert | ik | retuscheer | retuscheer (retuscheerde) | retuscheert |
| du | retuscheerst | retuscheerst (retuscheerdest) | ||
| he/se/dat | retuscheert | retuscheer (retuscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | retuscheert (retuscheren) | retuscheren (retuscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marscheren; marscheer, marscheert | ik | marscheer | marscheer (marscheerde) | marscheert |
| du | marscheerst | marscheerst (marscheerdest) | ||
| he/se/dat | marscheert | marscheer (marscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | marscheert (marscheren) | marscheren (marscheerden) |