| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| knurren; knurr, knurrt | ik | knurr | knurr (knurrde, knurre) | knurrt |
| du | knurrst | knurrst (knurrdest, knurrest) | ||
| he/se/dat | knurrt | knurr (knurrde, knurre) | ||
| wi/ji/Se/se | knurrt (knurren) | knurren (knurrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| knurren; knurr, knurrt | ik | knurr | knurr (knurrde, knurre) | knurrt |
| du | knurrst | knurrst (knurrdest, knurrest) | ||
| he/se/dat | knurrt | knurr (knurrde, knurre) | ||
| wi/ji/Se/se | knurrt (knurren) | knurren (knurrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| quarren; quarr, quarrt | ik | quarr | quarr (quarrde, quarre) | quarrt |
| du | quarrst | quarrst (quarrdest, quarrest) | ||
| he/se/dat | quarrt | quarr (quarrde, quarre) | ||
| wi/ji/Se/se | quarrt (quarren) | quarren (quarrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| grummeln; grummel, grummelt | ik | grummel | grummel (grummelde) | grummelt |
| du | grummelst | grummelst (grummeldest) | ||
| he/se/dat | grummelt | grummel (grummelde) | ||
| wi/ji/Se/se | grummelt (grummeln) | grummeln (grummelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rummeln; rummel, rummelt | ik | rummel | rummel (rummelde) | rummelt |
| du | rummelst | rummelst (rummeldest) | ||
| he/se/dat | rummelt | rummel (rummelde) | ||
| wi/ji/Se/se | rummelt (rummeln) | rummeln (rummelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| snurren; snurr, snurrt | ik | snurr | snurr (snurrde, snurre) | snurrt |
| du | snurrst | snurrst (snurrdest, snurrest) | ||
| he/se/dat | snurrt | snurr (snurrde, snurre) | ||
| wi/ji/Se/se | snurrt (snurren) | snurren (snurrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Deklination |
|---|
| snoorlieke, snoorlieken |
| Deklination |
|---|
| snooroordige, snooroordigen |
| Deklination |
|---|
| snoorförmige, snoorförmigen |
| Deklination |
|---|
| snoorgrade, snoorgraden |
| Deklination |
|---|
| snoorgrade, snoorgraden |