| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| töven; tööv, töövt | ik | tööv | tööv (töövde) | töövt |
| du | töövst | töövst (töövdest) | ||
| he/se/dat | töövt | tööv (töövde) | ||
| wi/ji/Se/se | töövt (töven) | töven (töövden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| töven; tööv, töövt | ik | tööv | tööv (töövde) | töövt |
| du | töövst | töövst (töövdest) | ||
| he/se/dat | töövt | tööv (töövde) | ||
| wi/ji/Se/se | töövt (töven) | töven (töövden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| reken; reken (reek), rekent (reekt) | ik | reken (reek) | reken (rekende; reek, reekde) | rekent (reekt) |
| du | rekenst (reekst) | rekenst (rekendest; reekst, reekdest) | ||
| he/se/dat | rekent (reekt) | reken (rekende; reek, reekde) | ||
| wi/ji/Se/se | rekent (reekt, reken) | reken (rekenden; reken, reekden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sehn; seh/süh, seht | ik | seh | seeg | sehn |
| du | sühst | seegst | ||
| he/se/dat | süht | seeg | ||
| wi/ji/Se/se | seht (sehn) | segen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spreken; sprick/spreek, spreekt | ik | spreek | sprook/spröök | spraken |
| du | sprickst | sprookst/spröökst | ||
| he/se/dat | sprickt | sprook/spröök | ||
| wi/ji/Se/se | spreekt (spreken) | sproken/spröken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spreken; sprick/spreek, spreekt | ik | spreek | sprook/spröök | spraken |
| du | sprickst | sprookst/spröökst | ||
| he/se/dat | sprickt | sprook/spröök | ||
| wi/ji/Se/se | spreekt (spreken) | sproken/spröken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| töven; tööv, töövt | ik | tööv | tööv (töövde) | töövt |
| du | töövst | töövst (töövdest) | ||
| he/se/dat | töövt | tööv (töövde) | ||
| wi/ji/Se/se | töövt (töven) | töven (töövden) |
| Deklination |
|---|
| töövplichtige, töövplichtigen |
| Deklination |
|---|
| pleegfre'e, pleegfre'en |
| Deklination |
|---|
| pleegfrie'e, pleegfrie'en |
| Deklination |
|---|
| pleegfründliche, pleegfründlichen |
| Komparation |
|---|
| pleegfründlicher, pleegfründlichst |