| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| betahlen; betahl, betahlt | ik | betahl | betahl (betahlde) | betahlt |
| du | betahlst | betahlst (betahldest) | ||
| he/se/dat | betahlt | betahl (betahlde) | ||
| wi/ji/Se/se | betahlt (betahlen) | betahlen (betahlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pulen; puul, puult | ik | puul | puul (puulde) | puult |
| du | puulst | puulst (puuldest) | ||
| he/se/dat | puult | puul (puulde) | ||
| wi/ji/Se/se | puult (pulen) | pulen (puulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pulen; puul, puult | ik | puul | puul (puulde) | puult |
| du | puulst | puulst (puuldest) | ||
| he/se/dat | puult | puul (puulde) | ||
| wi/ji/Se/se | puult (pulen) | pulen (puulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pulen; puul, puult | ik | puul | puul (puulde) | puult |
| du | puulst | puulst (puuldest) | ||
| he/se/dat | puult | puul (puulde) | ||
| wi/ji/Se/se | puult (pulen) | pulen (puulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| binnen; binn, binnt | ik | binn | bunn/bünn | bunnen |
| du | binnst | bunnst/bünnst | ||
| he/se/dat | binnt | bunn/bünn | ||
| wi/ji/Se/se | binnt (binnen) | bunnen/bünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| binnen; binn, binnt | ik | binn | bunn/bünn | bunnen |
| du | binnst | bunnst/bünnst | ||
| he/se/dat | binnt | bunn/bünn | ||
| wi/ji/Se/se | binnt (binnen) | bunnen/bünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloren; kloor, kloort | ik | kloor | kloor (kloorde) | kloort |
| du | kloorst | kloorst (kloordest) | ||
| he/se/dat | kloort | kloor (kloorde) | ||
| wi/ji/Se/se | kloort (kloren) | kloren (kloorden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloren; kloor, kloort | ik | kloor | kloor (kloorde) | kloort |
| du | kloorst | kloorst (kloordest) | ||
| he/se/dat | kloort | kloor (kloorde) | ||
| wi/ji/Se/se | kloort (kloren) | kloren (kloorden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloren; kloor, kloort | ik | kloor | kloor (kloorde) | kloort |
| du | kloorst | kloorst (kloordest) | ||
| he/se/dat | kloort | kloor (kloorde) | ||
| wi/ji/Se/se | kloort (kloren) | kloren (kloorden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloren; kloor, kloort | ik | kloor | kloor (kloorde) | kloort |
| du | kloorst | kloorst (kloordest) | ||
| he/se/dat | kloort | kloor (kloorde) | ||
| wi/ji/Se/se | kloort (kloren) | kloren (kloorden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| köpen; kööp, kööpt | ik | kööp | köff | köfft |
| du | köffst | köffst | ||
| he/se/dat | köfft | köff | ||
| wi/ji/Se/se | kööpt (köpen) | köffen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| köpen; kööp, kööpt | ik | kööp | köff | köfft |
| du | köffst | köffst | ||
| he/se/dat | köfft | köff | ||
| wi/ji/Se/se | kööpt (köpen) | köffen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dösen; döös, dööst | ik | döös | döös (döösde) | dööst |
| du | dööst | dööst (döösdest) | ||
| he/se/dat | dööst | döös (döösde) | ||
| wi/ji/Se/se | dööst (dösen) | dösen (döösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hollen; holl, hollt | ik | holl | höll | hollen |
| du | höllst/hüllst | höllst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | höll | ||
| wi/ji/Se/se | hollt (hollen) | höllen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| freen; free, freet | ik | free | free (freetde) | freet |
| du | freest | freest (freetdest) | ||
| he/se/dat | freet | free (freetde) | ||
| wi/ji/Se/se | freet (freen) | freen (freetden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| frien; frie, friet | ik | frie | frie (frietde) | friet |
| du | friest | friest (frietdest) | ||
| he/se/dat | friet | frie (frietde) | ||
| wi/ji/Se/se | friet (frien) | frien (frietden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| denen; deen, deent | ik | deen | deen (deende) | deent |
| du | deenst | deenst (deendest) | ||
| he/se/dat | deent | deen (deende) | ||
| wi/ji/Se/se | deent (denen) | denen (deenden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dösen; döös, dööst | ik | döös | döös (döösde) | dööst |
| du | dööst | dööst (döösdest) | ||
| he/se/dat | dööst | döös (döösde) | ||
| wi/ji/Se/se | dööst (dösen) | dösen (döösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| reken; reken (reek), rekent (reekt) | ik | reken (reek) | reken (rekende; reek, reekde) | rekent (reekt) |
| du | rekenst (reekst) | rekenst (rekendest; reekst, reekdest) | ||
| he/se/dat | rekent (reekt) | reken (rekende; reek, reekde) | ||
| wi/ji/Se/se | rekent (reekt, reken) | reken (rekenden; reken, reekden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| klamüüstern; klamüüster, klamüüstert | ik | klamüüster | klamüüster (klamüüsterde) | klamüüstert |
| du | klamüüsterst | klamüüsterst (klamüüsterdest) | ||
| he/se/dat | klamüüstert | klamüüster (klamüüsterde) | ||
| wi/ji/Se/se | klamüüstert (klamüüstern) | klamüüstern (klamüüsterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raden; raad, raadt | ik | raad | raad (raadte, radete) | raadt |
| du | raadst (radest) | raadst (raadtest, radetest) | ||
| he/se/dat | raadt (radet) | raad (raadte, radete) | ||
| wi/ji/Se/se | raadt (raden) | raden (raadten, radeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| doon; do, doot | ik | do | dee | daan |
| du | deist | deest | ||
| he/se/dat | deit | dee | ||
| wi/ji/Se/se | doot (doon) | deen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dösen; döös, dööst | ik | döös | döös (döösde) | dööst |
| du | dööst | dööst (döösdest) | ||
| he/se/dat | dööst | döös (döösde) | ||
| wi/ji/Se/se | dööst (dösen) | dösen (döösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömeln; krömel, krömelt | ik | krömel | krömel (krömelde) | krömelt |
| du | krömelst | krömelst (krömeldest) | ||
| he/se/dat | krömelt | krömel (krömelde) | ||
| wi/ji/Se/se | krömelt (krömeln) | krömeln (krömelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömeln; krömel, krömelt | ik | krömel | krömel (krömelde) | krömelt |
| du | krömelst | krömelst (krömeldest) | ||
| he/se/dat | krömelt | krömel (krömelde) | ||
| wi/ji/Se/se | krömelt (krömeln) | krömeln (krömelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömeln; krömel, krömelt | ik | krömel | krömel (krömelde) | krömelt |
| du | krömelst | krömelst (krömeldest) | ||
| he/se/dat | krömelt | krömel (krömelde) | ||
| wi/ji/Se/se | krömelt (krömeln) | krömeln (krömelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömeln; krömel, krömelt | ik | krömel | krömel (krömelde) | krömelt |
| du | krömelst | krömelst (krömeldest) | ||
| he/se/dat | krömelt | krömel (krömelde) | ||
| wi/ji/Se/se | krömelt (krömeln) | krömeln (krömelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömen; krööm, kröömt | ik | krööm | krööm (kröömde) | kröömt |
| du | kröömst | kröömst (kröömdest) | ||
| he/se/dat | kröömt | krööm (kröömde) | ||
| wi/ji/Se/se | kröömt (krömen) | krömen (kröömden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömeln; krömel, krömelt | ik | krömel | krömel (krömelde) | krömelt |
| du | krömelst | krömelst (krömeldest) | ||
| he/se/dat | krömelt | krömel (krömelde) | ||
| wi/ji/Se/se | krömelt (krömeln) | krömeln (krömelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömen; krööm, kröömt | ik | krööm | krööm (kröömde) | kröömt |
| du | kröömst | kröömst (kröömdest) | ||
| he/se/dat | kröömt | krööm (kröömde) | ||
| wi/ji/Se/se | kröömt (krömen) | krömen (kröömden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömeln; krömel, krömelt | ik | krömel | krömel (krömelde) | krömelt |
| du | krömelst | krömelst (krömeldest) | ||
| he/se/dat | krömelt | krömel (krömelde) | ||
| wi/ji/Se/se | krömelt (krömeln) | krömeln (krömelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| krömen; krööm, kröömt | ik | krööm | krööm (kröömde) | kröömt |
| du | kröömst | kröömst (kröömdest) | ||
| he/se/dat | kröömt | krööm (kröömde) | ||
| wi/ji/Se/se | kröömt (krömen) | krömen (kröömden) |
| Deklination |
|---|
| fre'e, fre'en |
| Deklination |
|---|
| frie'e, frie'en |
| Deklination |
|---|
| bitterböse, bitterbösen |
| Deklination |
|---|
| argerliche, argerlichen |
| Komparation |
|---|
| argerlicher, argerlichst |
| Deklination |
|---|
| gnatschige, gnatschigen |
| Komparation |
|---|
| gnatschiger, gnatschigst |
| Deklination |
|---|
| gnatterige, gnatterigen |
| Komparation |
|---|
| gnatteriger, gnatterigst |
| Deklination |
|---|
| vergnatterte, vergnatterten |
| Komparation |
|---|
| vergnatterter, vergnattertst |
| Deklination |
|---|
| vergnatzte, vergnatzten |
| Komparation |
|---|
| vergnatzter, vergnatztest |
| Deklination |
|---|
| vergrellte, vergrellten |
| Komparation |
|---|
| vergrellter, vergrelltst |
| Deklination |
|---|
| vergretzte, vergretzten |
| Komparation |
|---|
| vergretzter, vergretztest |
| Deklination |
|---|
| vertöörnte, vertöörnten |
| Komparation |
|---|
| vertöörnter, vertöörntst |
| Deklination |
|---|
| splitterndulle, splitterndullen |
| Deklination |
|---|
| sprüttengiftige, sprüttengiftigen |
| Deklination |
|---|
| dullhorige, dullhorigen |
| Komparation |
|---|
| dullhoriger, dullhorigst |
| Deklination |
|---|
| granaatsche, granaatschen |
| Komparation |
|---|
| granaatscher, granaatschest |
| Deklination |
|---|
| grandessige, grandessigen |
| Komparation |
|---|
| grandessiger, grandessigst |
| Deklination |
|---|
| överköppsche, överköppschen |
| Komparation |
|---|
| överköppscher, överköppschest |
| Deklination |
|---|
| överküppsche, överküppschen |
| Komparation |
|---|
| överküppscher, överküppschest |
| Deklination |
|---|
| överkoppsche, överkoppschen |
| Komparation |
|---|
| överkoppscher, överkoppschest |
| Deklination |
|---|
| överkuppsche, överkuppschen |
| Komparation |
|---|
| överkuppscher, överkuppschest |
| Deklination |
|---|
| vergrellte, vergrellten |
| Komparation |
|---|
| vergrellter, vergrelltst |
| Deklination |
|---|
| vergretzte, vergretzten |
| Komparation |
|---|
| vergretzter, vergretztest |
| Deklination |
|---|
| vertöörnte, vertöörnten |
| Komparation |
|---|
| vertöörnter, vertöörntst |
| Deklination |
|---|
| scharpe, scharpen |
| Deklination |
|---|
| wiessnutige, wiessnutigen |
| Komparation |
|---|
| wiessnutiger, wiessnutigst |
| Deklination |
|---|
| wiesnesige, wiesnesigen |
| Komparation |
|---|
| wiesnesiger, wiesnesigst |