| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rögen; röög, röögt | ik | röög | röög (röögde) | röögt |
| du | röögst | röögst (röögdest) | ||
| he/se/dat | röögt | röög (röögde) | ||
| wi/ji/Se/se | röögt (rögen) | rögen (röögden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raden; raad, raadt | ik | raad | raad (raadte, radete) | raadt |
| du | raadst (radest) | raadst (raadtest, radetest) | ||
| he/se/dat | raadt (radet) | raad (raadte, radete) | ||
| wi/ji/Se/se | raadt (raden) | raden (raadten, radeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raden; raad, raadt | ik | raad | raad (raadte, radete) | raadt |
| du | raadst (radest) | raadst (raadtest, radetest) | ||
| he/se/dat | raadt (radet) | raad (raadte, radete) | ||
| wi/ji/Se/se | raadt (raden) | raden (raadten, radeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düden; düüd, düüdt | ik | düüd | düüd (düüdte, düdete) | düüdt |
| du | düüdst (düdest) | düüdst (düüdtest, düdetest) | ||
| he/se/dat | düüdt (düdet) | düüd (düüdte, düdete) | ||
| wi/ji/Se/se | düüdt (düden) | düden (düüdten, düdeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |