| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Deklination |
|---|
| neegste, neegsten |
| Deklination |
|---|
| neegnehmsche, neegnehmschen |
| Deklination |
|---|
| neegnehmsche, neegnehmschen |
| Komparation |
|---|
| neegnehmscher, neegnehmschest |
| Deklination |
|---|
| neegnehmsche, neegnehmschen |
| Komparation |
|---|
| neegnehmscher, neegnehmschest |
| Deklination |
|---|
| neegstbetere, neegstbetern |
| Deklination |
|---|
| neegstbeste, neegstbesten |
| Deklination |
|---|
| neegste, neegsten |
| Deklination |
|---|
| neegste, neegsten |
| Deklination |
|---|
| neegverwandte, neegverwandten |
| Deklination |
|---|
| papua-neeguineesche, papua-neeguineeschen |
| Deklination |
|---|
| sneeglatte, sneeglatten |
| Deklination |
|---|
| neegnehmsche, neegnehmschen |