| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| düveln; düvel, düvelt | ik | düvel | düvel (düvelde) | düvelt |
| du | düvelst | düvelst (düveldest) | ||
| he/se/dat | düvelt | düvel (düvelde) | ||
| wi/ji/Se/se | düvelt (düveln) | düveln (düvelden) |
| Deklination |
|---|
| överdüvelte, överdüvelten |
| Deklination |
|---|
| verdüvelte, verdüvelten |
| Deklination |
|---|
| verdüvelte, verdüvelten |
| Deklination |
|---|
| verdüvelte, verdüvelten |