| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weigern; weiger, weigert | ik | weiger | weiger (weigerde) | weigert |
| du | weigerst | weigerst (weigerdest) | ||
| he/se/dat | weigert | weiger (weigerde) | ||
| wi/ji/Se/se | weigert (weigern) | weigern (weigerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schieten; schiet, schiet | ik | schiet | scheet | scheten |
| du | schittst | scheetst | ||
| he/se/dat | schitt | scheet | ||
| wi/ji/Se/se | schiet (schieten) | scheten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kommanderen; kommandeer, kommandeert | ik | kommandeer | kommandeer (kommandeerde) | kommandeert |
| du | kommandeerst | kommandeerst (kommandeerdest) | ||
| he/se/dat | kommandeert | kommandeer (kommandeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kommandeert (kommanderen) | kommanderen (kommandeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kummanderen; kummandeer, kummandeert | ik | kummandeer | kummandeer (kummandeerde) | kummandeert |
| du | kummandeerst | kummandeerst (kummandeerdest) | ||
| he/se/dat | kummandeert | kummandeer (kummandeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kummandeert (kummanderen) | kummanderen (kummandeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| befehlen; befehl, befehlt | ik | befehl | befohl/beföhl | befahlen |
| du | befehlst | befohlst/beföhlst | ||
| he/se/dat | befehlt | befohl/beföhl | ||
| wi/ji/Se/se | befehlt (befehlen) | befohlen/beföhlen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| befehlen; befehl, befehlt | ik | befehl | befohl/beföhl | befahlen |
| du | befehlst | befohlst/beföhlst | ||
| he/se/dat | befehlt | befohl/beföhl | ||
| wi/ji/Se/se | befehlt (befehlen) | befohlen/beföhlen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| befehlen; befehl, befehlt | ik | befehl | befohl/beföhl | befahlen |
| du | befehlst | befohlst/beföhlst | ||
| he/se/dat | befehlt | befohl/beföhl | ||
| wi/ji/Se/se | befehlt (befehlen) | befohlen/beföhlen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| befehlen; befehl, befehlt | ik | befehl | befohl/beföhl | befahlen |
| du | befehlst | befohlst/beföhlst | ||
| he/se/dat | befehlt | befohl/beföhl | ||
| wi/ji/Se/se | befehlt (befehlen) | befohlen/beföhlen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| befehlen; befehl, befehlt | ik | befehl | befohl/beföhl | befahlen |
| du | befehlst | befohlst/beföhlst | ||
| he/se/dat | befehlt | befohl/beföhl | ||
| wi/ji/Se/se | befehlt (befehlen) | befohlen/beföhlen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kommanderen; kommandeer, kommandeert | ik | kommandeer | kommandeer (kommandeerde) | kommandeert |
| du | kommandeerst | kommandeerst (kommandeerdest) | ||
| he/se/dat | kommandeert | kommandeer (kommandeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kommandeert (kommanderen) | kommanderen (kommandeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kummanderen; kummandeer, kummandeert | ik | kummandeer | kummandeer (kummandeerde) | kummandeert |
| du | kummandeerst | kummandeerst (kummandeerdest) | ||
| he/se/dat | kummandeert | kummandeer (kummandeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kummandeert (kummanderen) | kummanderen (kummandeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raden; raad, raadt | ik | raad | raad (raadte, radete) | raadt |
| du | raadst (radest) | raadst (raadtest, radetest) | ||
| he/se/dat | raadt (radet) | raad (raadte, radete) | ||
| wi/ji/Se/se | raadt (raden) | raden (raadten, radeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raden; raad, raadt | ik | raad | raad (raadte, radete) | raadt |
| du | raadst (radest) | raadst (raadtest, radetest) | ||
| he/se/dat | raadt (radet) | raad (raadte, radete) | ||
| wi/ji/Se/se | raadt (raden) | raden (raadten, radeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slagen; slaag, slaagt | ik | slaag | sloog/slöög | slagen |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaagt (slagen) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slaan; sla, slaat | ik | sla | sloog/slöög | slaan |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaat (slaan) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raden; raad, raadt | ik | raad | raad (raadte, radete) | raadt |
| du | raadst (radest) | raadst (raadtest, radetest) | ||
| he/se/dat | raadt (radet) | raad (raadte, radete) | ||
| wi/ji/Se/se | raadt (raden) | raden (raadten, radeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 1beden; beed, beedt | ik | beed | bood/bööd | baden |
| du | büddst | boodst/böödst | ||
| he/se/dat | büddt | bood/bööd | ||
| wi/ji/Se/se | beedt (beden) | boden/böden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slagen; slaag, slaagt | ik | slaag | sloog/slöög | slagen |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaagt (slagen) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slaan; sla, slaat | ik | sla | sloog/slöög | slaan |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaat (slaan) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| leggen; legg, leggt | ik | legg | legg/leed | leggt |
| du | leggst | leggst/leedst | ||
| he/se/dat | leggt | legg/leed | ||
| wi/ji/Se/se | leggt (leggen) | leggen/leden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fehlen; fehl, fehlt | ik | fehl | fehl (fehlde) | fehlt |
| du | fehlst | fehlst (fehldest) | ||
| he/se/dat | fehlt | fehl (fehlde) | ||
| wi/ji/Se/se | fehlt (fehlen) | fehlen (fehlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| doon; do, doot | ik | do | dee | daan |
| du | deist | deest | ||
| he/se/dat | deit | dee | ||
| wi/ji/Se/se | doot (doon) | deen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sünnigen; sünnig, sünnigt | ik | sünnig | sünnig (sünnigde) | sünnigt |
| du | sünnigst | sünnigst (sünnigdest) | ||
| he/se/dat | sünnigt | sünnig (sünnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | sünnigt (sünnigen) | sünnigen (sünnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fehlen; fehl, fehlt | ik | fehl | fehl (fehlde) | fehlt |
| du | fehlst | fehlst (fehldest) | ||
| he/se/dat | fehlt | fehl (fehlde) | ||
| wi/ji/Se/se | fehlt (fehlen) | fehlen (fehlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fehlen; fehl, fehlt | ik | fehl | fehl (fehlde) | fehlt |
| du | fehlst | fehlst (fehldest) | ||
| he/se/dat | fehlt | fehl (fehlde) | ||
| wi/ji/Se/se | fehlt (fehlen) | fehlen (fehlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fehlen; fehl, fehlt | ik | fehl | fehl (fehlde) | fehlt |
| du | fehlst | fehlst (fehldest) | ||
| he/se/dat | fehlt | fehl (fehlde) | ||
| wi/ji/Se/se | fehlt (fehlen) | fehlen (fehlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hebben; heff, hebbt/hefft | ik | hebb/heff | harr | hatt |
| du | hest | harrst | ||
| he/se/dat | hett | harr | ||
| wi/ji/Se/se | hebbt/hefft (hebben) | harrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| glücken; glück, glückt | ik | glück | glück (glückde, glücke) | glückt |
| du | glückst | glückst (glückdest, glückest) | ||
| he/se/dat | glückt | glück (glückde, glücke) | ||
| wi/ji/Se/se | glückt (glücken) | glücken (glückden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slagen; slaag, slaagt | ik | slaag | sloog/slöög | slagen |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaagt (slagen) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slaan; sla, slaat | ik | sla | sloog/slöög | slaan |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaat (slaan) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| klappen; klapp, klappt | ik | klapp | klapp (klappde, klappe) | klappt |
| du | klappst | klappst (klappdest, klappest) | ||
| he/se/dat | klappt | klapp (klappde, klappe) | ||
| wi/ji/Se/se | klappt (klappen) | klappen (klappden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| malören; malöör, malöört | ik | malöör | malöör (malöörde) | malöört |
| du | malöörst | malöörst (malöördest) | ||
| he/se/dat | malöört | malöör (malöörde) | ||
| wi/ji/Se/se | malöört (malören) | malören (malöörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| glippen; glipp, glippt | ik | glipp | glipp (glippde, glippe) | glippt |
| du | glippst | glippst (glippdest, glippest) | ||
| he/se/dat | glippt | glipp (glippde, glippe) | ||
| wi/ji/Se/se | glippt (glippen) | glippen (glippden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smieten; smiet, smiet | ik | smiet | smeet | smeten |
| du | smittst | smeetst | ||
| he/se/dat | smitt | smeet | ||
| wi/ji/Se/se | smiet (smieten) | smeten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smieten; smiet, smiet | ik | smiet | smeet | smeten |
| du | smittst | smeetst | ||
| he/se/dat | smitt | smeet | ||
| wi/ji/Se/se | smiet (smieten) | smeten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pudeln; pudel, pudelt | ik | pudel | pudel (pudelde) | pudelt |
| du | pudelst | pudelst (pudeldest) | ||
| he/se/dat | pudelt | pudel (pudelde) | ||
| wi/ji/Se/se | pudelt (pudeln) | pudeln (pudelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fehlen; fehl, fehlt | ik | fehl | fehl (fehlde) | fehlt |
| du | fehlst | fehlst (fehldest) | ||
| he/se/dat | fehlt | fehl (fehlde) | ||
| wi/ji/Se/se | fehlt (fehlen) | fehlen (fehlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drapen; draap, draapt | ik | draap | droop/drööp | drapen |
| du | dröppst | droopst/drööpst | ||
| he/se/dat | dröppt | droop/drööp | ||
| wi/ji/Se/se | draapt (drapen) | dropen/dröpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Deklination |
|---|
| toradensweerte, toradensweerten |
| Deklination |
|---|
| anradensweerte, anradensweerten |
| Deklination |
|---|
| fehlerfre'e, fehlerfre'en |
| Deklination |
|---|
| fehlerfrie'e, fehlerfrie'en |
| Deklination |
|---|
| fehlerhaftige, fehlerhaftigen |
| Komparation |
|---|
| fehlerhaftiger, fehlerhaftigst |
| Deklination |
|---|
| unfehlbore, unfehlboren |
| Komparation |
|---|
| unfehlborer, unfehlborst |