| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wass (wassde) | wasst |
| du | wasst | wasst (wassdest) | ||
| he/se/dat | wasst | wass (wassde) | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wassen (wassden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| suern; suer, suert | ik | suer | suer (suerde) | suert |
| du | suerst | suerst (suerdest) | ||
| he/se/dat | suert | suer (suerde) | ||
| wi/ji/Se/se | suert (suern) | suern (suerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| braden; braad, braadt | ik | braad | braad | braadt/braden |
| du | braadst | braadst | ||
| he/se/dat | braadt | braad | ||
| wi/ji/Se/se | braadt (braden) | braden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| argern; arger, argert | ik | arger | arger (argerde) | argert |
| du | argerst | argerst (argerdest) | ||
| he/se/dat | argert | arger (argerde) | ||
| wi/ji/Se/se | argert (argern) | argern (argerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| brüden; brüüd, brüüdt | ik | brüüd | brüüd (brüüdte, brüdete) | brüüdt |
| du | brüüdst (brüdest) | brüüdst (brüüdtest, brüdetest) | ||
| he/se/dat | brüüdt (brüdet) | brüüd (brüüdte, brüdete) | ||
| wi/ji/Se/se | brüüdt (brüden) | brüden (brüüdten, brüdeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| foppen; fopp, foppt | ik | fopp | fopp (foppde, foppe) | foppt |
| du | foppst | foppst (foppdest, foppest) | ||
| he/se/dat | foppt | fopp (foppde, foppe) | ||
| wi/ji/Se/se | foppt (foppen) | foppen (foppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| uzen; uuz, uuzt | ik | uuz | uuz (uuzde) | uuzt |
| du | uuzt | uuzt (uuzdest) | ||
| he/se/dat | uuzt | uuz (uuzde) | ||
| wi/ji/Se/se | uuzt (uzen) | uzen (uuzden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nökeln; nökel, nökelt | ik | nökel | nökel (nökelde) | nökelt |
| du | nökelst | nökelst (nökeldest) | ||
| he/se/dat | nökelt | nökel (nökelde) | ||
| wi/ji/Se/se | nökelt (nökeln) | nökeln (nökelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tirren; tirr, tirrt | ik | tirr | tirr (tirrde, tirre) | tirrt |
| du | tirrst | tirrst (tirrdest, tirrest) | ||
| he/se/dat | tirrt | tirr (tirrde, tirre) | ||
| wi/ji/Se/se | tirrt (tirren) | tirren (tirrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tarren; tarr, tarrt | ik | tarr | tarr (tarrde, tarre) | tarrt |
| du | tarrst | tarrst (tarrdest, tarrest) | ||
| he/se/dat | tarrt | tarr (tarrde, tarre) | ||
| wi/ji/Se/se | tarrt (tarren) | tarren (tarrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sehn; seh/süh, seht | ik | seh | seeg | sehn |
| du | sühst | seegst | ||
| he/se/dat | süht | seeg | ||
| wi/ji/Se/se | seht (sehn) | segen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sehn; seh/süh, seht | ik | seh | seeg | sehn |
| du | sühst | seegst | ||
| he/se/dat | süht | seeg | ||
| wi/ji/Se/se | seht (sehn) | segen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sehn; seh/süh, seht | ik | seh | seeg | sehn |
| du | sühst | seegst | ||
| he/se/dat | süht | seeg | ||
| wi/ji/Se/se | seht (sehn) | segen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stüern; stüer, stüert | ik | stüer | stüer (stüerde) | stüert |
| du | stüerst | stüerst (stüerdest) | ||
| he/se/dat | stüert | stüer (stüerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stüert (stüern) | stüern (stüerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stüern; stüer, stüert | ik | stüer | stüer (stüerde) | stüert |
| du | stüerst | stüerst (stüerdest) | ||
| he/se/dat | stüert | stüer (stüerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stüert (stüern) | stüern (stüerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| jagen; jaag, jaagt | ik | jaag | jaag (jaagde) | jaagt |
| du | jaagst | jaagst (jaagdest) | ||
| he/se/dat | jaagt | jaag (jaagde) | ||
| wi/ji/Se/se | jaagt (jagen) | jagen (jaagden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| diehen; dieh, dieht | ik | dieh | deeg | degen/dieht |
| du | diehst | deegst | ||
| he/se/dat | dieht | deeg | ||
| wi/ji/Se/se | dieht (diehen) | degen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| scheten; scheet, scheet | ik | scheet | schoot/schööt | schaten |
| du | schüttst | schootst/schöötst | ||
| he/se/dat | schütt | schoot/schööt | ||
| wi/ji/Se/se | scheet (scheten) | schoten/schöten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| scheten; scheet, scheet | ik | scheet | schoot/schööt | schaten |
| du | schüttst | schootst/schöötst | ||
| he/se/dat | schütt | schoot/schööt | ||
| wi/ji/Se/se | scheet (scheten) | schoten/schöten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| leggen; legg, leggt | ik | legg | legg/leed | leggt |
| du | leggst | leggst/leedst | ||
| he/se/dat | leggt | legg/leed | ||
| wi/ji/Se/se | leggt (leggen) | leggen/leden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drieven; driev, drievt | ik | driev | dreev | dreven |
| du | driffst | dreevst | ||
| he/se/dat | drifft | dreev | ||
| wi/ji/Se/se | drievt (drieven) | dreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wass (wassde) | wasst |
| du | wasst | wasst (wassdest) | ||
| he/se/dat | wasst | wass (wassde) | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wassen (wassden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wassen; wass, wasst | ik | wass | wuss/wüss | wussen |
| du | wasst | wusst/wüsst | ||
| he/se/dat | wasst | wuss/wüss | ||
| wi/ji/Se/se | wasst (wassen) | wussen/wüssen |
| Deklination |
|---|
| sassen-anholtiensche, sassen-anholtienschen |
| Deklination |
|---|
| sassen-anholtsche, sassen-anholtschen |
| Deklination |
|---|
| verkröpelte, verkröpelten |
| Deklination |
|---|
| kröpelige, kröpeligen |
| Deklination |
|---|
| schrökelige, schrökeligen |
| Komparation |
|---|
| schöner, schöönst |