| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 1möten | ik | mutt/mütt | muss/müss | musst/müsst |
| du | muttst/musst/müsst | musst/müsst | ||
| he/se/dat | mutt/mütt | muss/müss | ||
| wi/ji/Se/se | mööt (möten) | mussen/müssen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| holen; hool, hoolt | ik | hool | heel/hööl | holen |
| du | höllst/hüllst | heelst/höölst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | heel/hööl | ||
| wi/ji/Se/se | hoolt (holen) | helen/hölen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hollen; holl, hollt | ik | holl | höll | hollen |
| du | höllst/hüllst | höllst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | höll | ||
| wi/ji/Se/se | hollt (hollen) | höllen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spelen; speel, speelt | ik | speel | speel (speelde) | speelt |
| du | speelst | speelst (speeldest) | ||
| he/se/dat | speelt | speel (speelde) | ||
| wi/ji/Se/se | speelt (spelen) | spelen (speelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wiesen; wies, wiest | ik | wies | wies (wiesde) | wiest |
| du | wiest | wiest (wiesdest) | ||
| he/se/dat | wiest | wies (wiesde) | ||
| wi/ji/Se/se | wiest (wiesen) | wiesen (wiesden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lösen; löös, lööst | ik | löös | löös (löösde) | lööst |
| du | lööst | lööst (löösdest) | ||
| he/se/dat | lööst | löös (löösde) | ||
| wi/ji/Se/se | lööst (lösen) | lösen (löösden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| füllen; füll, füllt | ik | füll | füll (füllde, fülle) | füllt |
| du | füllst | füllst (fülldest, füllest) | ||
| he/se/dat | füllt | füll (füllde, fülle) | ||
| wi/ji/Se/se | füllt (füllen) | füllen (füllden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| sluten; sluut, sluut | ik | sluut | sloot | slaten |
| du | sluttst | slootst | ||
| he/se/dat | slutt | sloot | ||
| wi/ji/Se/se | sluut (sluten) | sloten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slüten; slüüt, slüüt | ik | slüüt | slööt | slaten |
| du | slüttst | slöötst | ||
| he/se/dat | slütt | slööt | ||
| wi/ji/Se/se | slüüt (slüten) | slöten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tellen; tell, tellt | ik | tell | tell (tellde, telle) | tellt |
| du | tellst | tellst (telldest, tellest) | ||
| he/se/dat | tellt | tell (tellde, telle) | ||
| wi/ji/Se/se | tellt (tellen) | tellen (tellden) |
| Deklination |
|---|
| arbeitsverdragliche, arbeitsverdraglichen |
| Deklination |
|---|
| deenstverdragliche, deenstverdraglichen |
| Deklination |
|---|
| unfruchtbore, unfruchtboren |
| Deklination |
|---|
| fruchtbore, fruchtboren |
| Komparation |
|---|
| fruchtborer, fruchtborst |
| Deklination |
|---|
| wassliche, wasslichen |
| Komparation |
|---|
| wasslicher, wasslichst |
| Deklination |
|---|
| ansläägsche, ansläägschen |
| Komparation |
|---|
| ansläägscher, ansläägschest |
| Deklination |
|---|
| deenliche, deenlichen |
| Komparation |
|---|
| deenlicher, deenlichst |
| Deklination |
|---|
| winstsekere, winstsekern |
| Deklination |
|---|
| gewinstsekere, gewinstsekern |
| Deklination |
|---|
| manteltarifverdragliche, manteltarifverdraglichen |
| Deklination |
|---|
| tarifverdragliche, tarifverdraglichen |
| Deklination |
|---|
| unöverdreegbore, unöverdreegboren |
| Deklination |
|---|
| verdragliche, verdraglichen |