| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dreihoorsen; dreihoors, dreihoorst | ik | dreihoors | dreihoors (dreihoorsde) | dreihoorst |
| du | dreihoorst | dreihoorst (dreihoorsdest) | ||
| he/se/dat | dreihoorst | dreihoors (dreihoorsde) | ||
| wi/ji/Se/se | dreihoorst (dreihoorsen) | dreihoorsen (dreihoorsden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Deklination |
|---|
| eerdrutschoordige, eerdrutschoordigen |
| Deklination |
|---|
| gehoorsame, gehoorsamen |
| Komparation |
|---|
| gehoorsamer, gehoorsamst |
| Deklination |
|---|
| gehoorsame, gehoorsamen |
| Komparation |
|---|
| gehoorsamer, gehoorsamst |
| Deklination |
|---|
| grieshoorte, grieshoorten |
| Deklination |
|---|
| grauhoorte, grauhoorten |
| Deklination |
|---|
| grieshoorte, grieshoorten |
| Deklination |
|---|
| grauhoorte, grauhoorten |
| Deklination |
|---|
| hoorklöversche, hoorklöverschen |
| Komparation |
|---|
| hoorklöverscher, hoorklöverschest |
| Deklination |
|---|
| slauchoordige, slauchoordigen |
| Deklination |
|---|
| swarthoorte, swarthoorten |
| Deklination |
|---|
| witthoorte, witthoorten |
| Deklination |
|---|
| witthoorte, witthoorten |
| Deklination |
|---|
| hoorklöversche, hoorklöverschen |