| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| holen; hool, hoolt | ik | hool | heel/hööl | holen |
| du | höllst/hüllst | heelst/höölst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | heel/hööl | ||
| wi/ji/Se/se | hoolt (holen) | helen/hölen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hollen; holl, hollt | ik | holl | höll | hollen |
| du | höllst/hüllst | höllst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | höll | ||
| wi/ji/Se/se | hollt (hollen) | höllen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weertschoppen; weertschopp, weertschoppt | ik | weertschopp | weertschopp (weertschoppde, weertschoppe) | weertschoppt |
| du | weertschoppst | weertschoppst (weertschoppdest, weertschoppest) | ||
| he/se/dat | weertschoppt | weertschopp (weertschoppde, weertschoppe) | ||
| wi/ji/Se/se | weertschoppt (weertschoppen) | weertschoppen (weertschoppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| füllen; füll, füllt | ik | füll | füll (füllde, fülle) | füllt |
| du | füllst | füllst (fülldest, füllest) | ||
| he/se/dat | füllt | füll (füllde, fülle) | ||
| wi/ji/Se/se | füllt (füllen) | füllen (füllden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| richten; richt, richt | ik | richt | richt (richtde, richtede) | richt |
| du | richtst (richtest) | richtst (richtdest, richtedest) | ||
| he/se/dat | richt (richtet) | richt (richtde, richtede) | ||
| wi/ji/Se/se | richt (richten) | richten (richtden, richteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| richten; richt, richt | ik | richt | richt (richtde, richtede) | richt |
| du | richtst (richtest) | richtst (richtdest, richtedest) | ||
| he/se/dat | richt (richtet) | richt (richtde, richtede) | ||
| wi/ji/Se/se | richt (richten) | richten (richtden, richteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stellen; stell, stellt | ik | stell | stell (stellde, stelle) | stellt |
| du | stellst | stellst (stelldest, stellest) | ||
| he/se/dat | stellt | stell (stellde, stelle) | ||
| wi/ji/Se/se | stellt (stellen) | stellen (stellden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ratschoneren; ratschoneer, ratschoneert | ik | ratschoneer | ratschoneer (ratschoneerde) | ratschoneert |
| du | ratschoneerst | ratschoneerst (ratschoneerdest) | ||
| he/se/dat | ratschoneert | ratschoneer (ratschoneerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ratschoneert (ratschoneren) | ratschoneren (ratschoneerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kontrolleren; kontrolleer, kontrolleert | ik | kontrolleer | kontrolleer (kontrolleerde) | kontrolleert |
| du | kontrolleerst | kontrolleerst (kontrolleerdest) | ||
| he/se/dat | kontrolleert | kontrolleer (kontrolleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kontrolleert (kontrolleren) | kontrolleren (kontrolleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kuntrulleren; kuntrulleer, kuntrulleert | ik | kuntrulleer | kuntrulleer (kuntrulleerde) | kuntrulleert |
| du | kuntrulleerst | kuntrulleerst (kuntrulleerdest) | ||
| he/se/dat | kuntrulleert | kuntrulleer (kuntrulleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kuntrulleert (kuntrulleren) | kuntrulleren (kuntrulleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hanteren; hanteer, hanteert | ik | hanteer | hanteer (hanteerde) | hanteert |
| du | hanteerst | hanteerst (hanteerdest) | ||
| he/se/dat | hanteert | hanteer (hanteerde) | ||
| wi/ji/Se/se | hanteert (hanteren) | hanteren (hanteerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warken; wark, warkt | ik | wark | wark (warkde, warke) | warkt |
| du | warkst | warkst (warkdest, warkest) | ||
| he/se/dat | warkt | wark (warkde, warke) | ||
| wi/ji/Se/se | warkt (warken) | warken (warkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |