| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| quälen; quääl, quäält | ik | quääl | quääl (quäälde) | quäält |
| du | quäälst | quäälst (quääldest) | ||
| he/se/dat | quäält | quääl (quäälde) | ||
| wi/ji/Se/se | quäält (quälen) | quälen (quäälden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drangsaleren; drangsaleer, drangsaleert | ik | drangsaleer | drangsaleer (drangsaleerde) | drangsaleert |
| du | drangsaleerst | drangsaleerst (drangsaleerdest) | ||
| he/se/dat | drangsaleert | drangsaleer (drangsaleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | drangsaleert (drangsaleren) | drangsaleren (drangsaleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| piesacken; piesack, piesackt | ik | piesack | piesack (piesackde, piesacke) | piesackt |
| du | piesackst | piesackst (piesackdest, piesackest) | ||
| he/se/dat | piesackt | piesack (piesackde, piesacke) | ||
| wi/ji/Se/se | piesackt (piesacken) | piesacken (piesackden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trakteren; trakteer, trakteert | ik | trakteer | trakteer (trakteerde) | trakteert |
| du | trakteerst | trakteerst (trakteerdest) | ||
| he/se/dat | trakteert | trakteer (trakteerde) | ||
| wi/ji/Se/se | trakteert (trakteren) | trakteren (trakteerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| doon; do, doot | ik | do | dee | daan |
| du | deist | deest | ||
| he/se/dat | deit | dee | ||
| wi/ji/Se/se | doot (doon) | deen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plagen; plaag, plaagt | ik | plaag | plaag (plaagde) | plaagt |
| du | plaagst | plaagst (plaagdest) | ||
| he/se/dat | plaagt | plaag (plaagde) | ||
| wi/ji/Se/se | plaagt (plagen) | plagen (plaagden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pieren; pier, piert | ik | pier | pier (pierde) | piert |
| du | pierst | pierst (pierdest) | ||
| he/se/dat | piert | pier (pierde) | ||
| wi/ji/Se/se | piert (pieren) | pieren (pierden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pienigen; pienig, pienigt | ik | pienig | pienig (pienigde) | pienigt |
| du | pienigst | pienigst (pienigdest) | ||
| he/se/dat | pienigt | pienig (pienigde) | ||
| wi/ji/Se/se | pienigt (pienigen) | pienigen (pienigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hacken; hack, hackt | ik | hack | hack (hackde, hacke) | hackt |
| du | hackst | hackst (hackdest, hackest) | ||
| he/se/dat | hackt | hack (hackde, hacke) | ||
| wi/ji/Se/se | hackt (hacken) | hacken (hackden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schikaneren; schikaneer, schikaneert | ik | schikaneer | schikaneer (schikaneerde) | schikaneert |
| du | schikaneerst | schikaneerst (schikaneerdest) | ||
| he/se/dat | schikaneert | schikaneer (schikaneerde) | ||
| wi/ji/Se/se | schikaneert (schikaneren) | schikaneren (schikaneerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| triezen; triez, triezt | ik | triez | triez (triezde) | triezt |
| du | triezt | triezt (triezdest) | ||
| he/se/dat | triezt | triez (triezde) | ||
| wi/ji/Se/se | triezt (triezen) | triezen (triezden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| regeln; regel, regelt | ik | regel | regel (regelde) | regelt |
| du | regelst | regelst (regeldest) | ||
| he/se/dat | regelt | regel (regelde) | ||
| wi/ji/Se/se | regelt (regeln) | regeln (regelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| riegeln; riegel, riegelt | ik | riegel | riegel (riegelde) | riegelt |
| du | riegelst | riegelst (riegeldest) | ||
| he/se/dat | riegelt | riegel (riegelde) | ||
| wi/ji/Se/se | riegelt (riegeln) | riegeln (riegelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kujoneren; kujoneer, kujoneert | ik | kujoneer | kujoneer (kujoneerde) | kujoneert |
| du | kujoneerst | kujoneerst (kujoneerdest) | ||
| he/se/dat | kujoneert | kujoneer (kujoneerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kujoneert (kujoneren) | kujoneren (kujoneerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| malträteren; malträteer, malträteert | ik | malträteer | malträteer (malträteerde) | malträteert |
| du | malträteerst | malträteerst (malträteerdest) | ||
| he/se/dat | malträteert | malträteer (malträteerde) | ||
| wi/ji/Se/se | malträteert (malträteren) | malträteren (malträteerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| böten; bööt, bööt | ik | bööt | bött | bött |
| du | böttst | böttst | ||
| he/se/dat | bött | bött | ||
| wi/ji/Se/se | bööt (böten) | bötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tribuleren; tribuleer, tribuleert | ik | tribuleer | tribuleer (tribuleerde) | tribuleert |
| du | tribuleerst | tribuleerst (tribuleerdest) | ||
| he/se/dat | tribuleert | tribuleer (tribuleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | tribuleert (tribuleren) | tribuleren (tribuleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |