| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloppen; klopp, kloppt | ik | klopp | klopp (kloppde, kloppe) | kloppt |
| du | kloppst | kloppst (kloppdest, kloppest) | ||
| he/se/dat | kloppt | klopp (kloppde, kloppe) | ||
| wi/ji/Se/se | kloppt (kloppen) | kloppen (kloppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloppen; klopp, kloppt | ik | klopp | klopp (kloppde, kloppe) | kloppt |
| du | kloppst | kloppst (kloppdest, kloppest) | ||
| he/se/dat | kloppt | klopp (kloppde, kloppe) | ||
| wi/ji/Se/se | kloppt (kloppen) | kloppen (kloppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kloppen; klopp, kloppt | ik | klopp | klopp (kloppde, kloppe) | kloppt |
| du | kloppst | kloppst (kloppdest, kloppest) | ||
| he/se/dat | kloppt | klopp (kloppde, kloppe) | ||
| wi/ji/Se/se | kloppt (kloppen) | kloppen (kloppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| löden; lööd, löödt | ik | lööd | lööd (löödte, lödete) | löödt |
| du | löödst (lödest) | löödst (löödtest, lödetest) | ||
| he/se/dat | löödt (lödet) | lööd (löödte, lödete) | ||
| wi/ji/Se/se | löödt (löden) | löden (löödten, lödeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spölen; spööl, spöölt | ik | spööl | spööl (spöölde) | spöölt |
| du | spöölst | spöölst (spööldest) | ||
| he/se/dat | spöölt | spööl (spöölde) | ||
| wi/ji/Se/se | spöölt (spölen) | spölen (spöölden) |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| leedweeksche, leedweekschen |
| Komparation |
|---|
| leedweekscher, leedweekschest |
| Deklination |
|---|
| botterweke, botterweken |
| Deklination |
|---|
| weekmödige, weekmödigen |
| Komparation |
|---|
| weekmödiger, weekmödigst |
| Deklination |
|---|
| leedweeksche, leedweekschen |
| Komparation |
|---|
| leedweekscher, leedweekschest |
| Deklination |
|---|
| leedweeksche, leedweekschen |
| Komparation |
|---|
| leedweekscher, leedweekschest |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| weekhartige, weekhartigen |
| Komparation |
|---|
| weekhartiger, weekhartigst |
| Deklination |
|---|
| weekhorige, weekhorigen |
| Komparation |
|---|
| weekhoriger, weekhorigst |
| Deklination |
|---|
| weekhartige, weekhartigen |
| Komparation |
|---|
| weekhartiger, weekhartigst |
| Deklination |
|---|
| weekhorige, weekhorigen |
| Komparation |
|---|
| weekhoriger, weekhorigst |
| Deklination |
|---|
| plummenweke, plummenweken |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| siedenweke, siedenweken |
| Deklination |
|---|
| weekföhlige, weekföhligen |
| Komparation |
|---|
| weekföhliger, weekföhligst |
| Deklination |
|---|
| botterweke, botterweken |
| Deklination |
|---|
| wassweke, wassweken |
| Deklination |
|---|
| leedweeksche, leedweekschen |
| Deklination |
|---|
| leedweeksche, leedweekschen |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| leedweeksche, leedweekschen |
| Deklination |
|---|
| weekkaakte, weekkaakten |
| Deklination |
|---|
| weekföhlige, weekföhligen |
| Deklination |
|---|
| weekhartige, weekhartigen |
| Deklination |
|---|
| weekmödige, weekmödigen |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| weekliche, weeklichen |
| Komparation |
|---|
| weeklicher, weeklichst |
| Deklination |
|---|
| weekschellte, weekschellten |
| Komparation |
|---|
| weekschellter, weekschelltst |
| Deklination |
|---|
| weekschellige, weekschelligen |
| Komparation |
|---|
| weekschelliger, weekschelligst |
| Deklination |
|---|
| botterweke, botterweken |
| Deklination |
|---|
| weekhartige, weekhartigen |
| Komparation |
|---|
| weekhartiger, weekhartigst |
| Deklination |
|---|
| weekhorige, weekhorigen |
| Komparation |
|---|
| weekhoriger, weekhorigst |
| Deklination |
|---|
| weekhartige, weekhartigen |
| Komparation |
|---|
| weekhartiger, weekhartigst |
| Deklination |
|---|
| weekhorige, weekhorigen |
| Komparation |
|---|
| weekhoriger, weekhorigst |
| Deklination |
|---|
| tweeklöörte, tweeklöörten |
| Deklination |
|---|
| tweeklörige, tweeklörigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiemblödige, tweekiemblödigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiemblöderige, tweekiemblöderigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiembladige, tweekiembladigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiembladerige, tweekiembladerigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienbladige, tweekienbladigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienbladerige, tweekienbladerigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienblödige, tweekienblödigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienblöderige, tweekienblöderigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiemblödige, tweekiemblödigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiemblöderige, tweekiemblöderigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiembladige, tweekiembladigen |
| Deklination |
|---|
| tweekiembladerige, tweekiembladerigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienbladige, tweekienbladigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienbladerige, tweekienbladerigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienblödige, tweekienblödigen |
| Deklination |
|---|
| tweekienblöderige, tweekienblöderigen |
| Deklination |
|---|
| tweeköppige, tweeköppigen |
| Deklination |
|---|
| tweeküppige, tweeküppigen |
| Deklination |
|---|
| tweekolummige, tweekolummigen |
| Deklination |
|---|
| tweekulummige, tweekulummigen |