| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Deklination |
|---|
| quietschvergnöögte, quietschvergnöögten |
| Deklination |
|---|
| bruunöögte, bruunöögten |
| Deklination |
|---|
| bruunöögsche, bruunöögschen |
| Deklination |
|---|
| nöögste, nöögsten |
| Deklination |
|---|
| nöögnehmsche, nöögnehmschen |
| Deklination |
|---|
| nöögnehmsche, nöögnehmschen |
| Komparation |
|---|
| nöögnehmscher, nöögnehmschest |
| Deklination |
|---|
| vergnöögliche, vergnööglichen |
| Komparation |
|---|
| vergnööglicher, vergnööglichst |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |
| Deklination |
|---|
| genöögsame, genöögsamen |
| Komparation |
|---|
| genöögsamer, genöögsamst |
| Deklination |
|---|
| gröönöögsche, gröönöögschen |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |
| Deklination |
|---|
| kattenöögte, kattenöögten |
| Deklination |
|---|
| kattenöögsche, kattenöögschen |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |
| Deklination |
|---|
| nöögnehmsche, nöögnehmschen |
| Komparation |
|---|
| nöögnehmscher, nöögnehmschest |
| Deklination |
|---|
| nöögstbetere, nöögstbetern |
| Deklination |
|---|
| nöögstbeste, nöögstbesten |
| Deklination |
|---|
| nöögste, nöögsten |
| Deklination |
|---|
| nöögste, nöögsten |
| Deklination |
|---|
| nöögverwandte, nöögverwandten |
| Deklination |
|---|
| negenöögsche, negenöögschen |
| Deklination |
|---|
| vergnöögliche, vergnööglichen |
| Komparation |
|---|
| vergnööglicher, vergnööglichst |
| Deklination |
|---|
| quietschvergnöögte, quietschvergnöögten |
| Deklination |
|---|
| quietschvergnöögte, quietschvergnöögten |
| Deklination |
|---|
| stillvergnöögte, stillvergnöögten |
| Deklination |
|---|
| traanöögte, traanöögten |
| Deklination |
|---|
| traanöögsche, traanöögschen |
| Deklination |
|---|
| nöögnehmsche, nöögnehmschen |
| Deklination |
|---|
| vergnöögliche, vergnööglichen |
| Komparation |
|---|
| vergnööglicher, vergnööglichst |
| Deklination |
|---|
| vergnöögliche, vergnööglichen |
| Komparation |
|---|
| vergnööglicher, vergnööglichst |
| Deklination |
|---|
| vergnöögte, vergnöögten |
| Komparation |
|---|
| vergnöögter, vergnöögtest |