| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| jiepern; jieper, jiepert | ik | jieper | jieper (jieperde) | jiepert |
| du | jieperst | jieperst (jieperdest) | ||
| he/se/dat | jiepert | jieper (jieperde) | ||
| wi/ji/Se/se | jiepert (jiepern) | jiepern (jieperden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| janken; jank, jankt | ik | jank | jank (jankde, janke) | jankt |
| du | jankst | jankst (jankdest, jankest) | ||
| he/se/dat | jankt | jank (jankde, janke) | ||
| wi/ji/Se/se | jankt (janken) | janken (jankden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gieren; gier, giert | ik | gier | gier (gierde) | giert |
| du | gierst | gierst (gierdest) | ||
| he/se/dat | giert | gier (gierde) | ||
| wi/ji/Se/se | giert (gieren) | gieren (gierden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| giepern; gieper, giepert | ik | gieper | gieper (gieperde) | giepert |
| du | gieperst | gieperst (gieperdest) | ||
| he/se/dat | giepert | gieper (gieperde) | ||
| wi/ji/Se/se | giepert (giepern) | giepern (gieperden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gieren; gier, giert | ik | gier | gier (gierde) | giert |
| du | gierst | gierst (gierdest) | ||
| he/se/dat | giert | gier (gierde) | ||
| wi/ji/Se/se | giert (gieren) | gieren (gierden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ageren; ageer, ageert | ik | ageer | ageer (ageerde) | ageert |
| du | ageerst | ageerst (ageerdest) | ||
| he/se/dat | ageert | ageer (ageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ageert (ageren) | ageren (ageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ageren; ageer, ageert | ik | ageer | ageer (ageerde) | ageert |
| du | ageerst | ageerst (ageerdest) | ||
| he/se/dat | ageert | ageer (ageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ageert (ageren) | ageren (ageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hanneln; hannel, hannelt | ik | hannel | hannel (hannelde) | hannelt |
| du | hannelst | hannelst (hanneldest) | ||
| he/se/dat | hannelt | hannel (hannelde) | ||
| wi/ji/Se/se | hannelt (hanneln) | hanneln (hannelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spelen; speel, speelt | ik | speel | speel (speelde) | speelt |
| du | speelst | speelst (speeldest) | ||
| he/se/dat | speelt | speel (speelde) | ||
| wi/ji/Se/se | speelt (spelen) | spelen (speelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weiharmen; weiharm, weiharmt | ik | weiharm | weiharm (weiharmde, weiharme) | weiharmt |
| du | weiharmst | weiharmst (weiharmdest, weiharmest) | ||
| he/se/dat | weiharmt | weiharm (weiharmde, weiharme) | ||
| wi/ji/Se/se | weiharmt (weiharmen) | weiharmen (weiharmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gestikuleren; gestikuleer, gestikuleert | ik | gestikuleer | gestikuleer (gestikuleerde) | gestikuleert |
| du | gestikuleerst | gestikuleerst (gestikuleerdest) | ||
| he/se/dat | gestikuleert | gestikuleer (gestikuleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | gestikuleert (gestikuleren) | gestikuleren (gestikuleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rangeren; rangeer, rangeert | ik | rangeer | rangeer (rangeerde) | rangeert |
| du | rangeerst | rangeerst (rangeerdest) | ||
| he/se/dat | rangeert | rangeer (rangeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | rangeert (rangeren) | rangeren (rangeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| regeln; regel, regelt | ik | regel | regel (regelde) | regelt |
| du | regelst | regelst (regeldest) | ||
| he/se/dat | regelt | regel (regelde) | ||
| wi/ji/Se/se | regelt (regeln) | regeln (regelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stellen; stell, stellt | ik | stell | stell (stellde, stelle) | stellt |
| du | stellst | stellst (stelldest, stellest) | ||
| he/se/dat | stellt | stell (stellde, stelle) | ||
| wi/ji/Se/se | stellt (stellen) | stellen (stellden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stellen; stell, stellt | ik | stell | stell (stellde, stelle) | stellt |
| du | stellst | stellst (stelldest, stellest) | ||
| he/se/dat | stellt | stell (stellde, stelle) | ||
| wi/ji/Se/se | stellt (stellen) | stellen (stellden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| arbeiden; arbeid, arbeidt | ik | arbeid | arbeid (arbeidte, arbeidete) | arbeidt |
| du | arbeidst (arbeidest) | arbeidst (arbeidtest, arbeidetest) | ||
| he/se/dat | arbeidt (arbeidet) | arbeid (arbeidte, arbeidete) | ||
| wi/ji/Se/se | arbeidt (arbeiden) | arbeiden (arbeidten, arbeideten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| enigen; enig, enigt | ik | enig | enig (enigde) | enigt |
| du | enigst | enigst (enigdest) | ||
| he/se/dat | enigt | enig (enigde) | ||
| wi/ji/Se/se | enigt (enigen) | enigen (enigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rangeren; rangeer, rangeert | ik | rangeer | rangeer (rangeerde) | rangeert |
| du | rangeerst | rangeerst (rangeerdest) | ||
| he/se/dat | rangeert | rangeer (rangeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | rangeert (rangeren) | rangeren (rangeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wickeln; wickel, wickelt | ik | wickel | wickel (wickelde) | wickelt |
| du | wickelst | wickelst (wickeldest) | ||
| he/se/dat | wickelt | wickel (wickelde) | ||
| wi/ji/Se/se | wickelt (wickeln) | wickeln (wickelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bandageren; bandageer, bandageert | ik | bandageer | bandageer (bandageerde) | bandageert |
| du | bandageerst | bandageerst (bandageerdest) | ||
| he/se/dat | bandageert | bandageer (bandageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | bandageert (bandageren) | bandageren (bandageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| delegeren; delegeer, delegeert | ik | delegeer | delegeer (delegeerde) | delegeert |
| du | delegeerst | delegeerst (delegeerdest) | ||
| he/se/dat | delegeert | delegeer (delegeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | delegeert (delegeren) | delegeren (delegeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| delegeren; delegeer, delegeert | ik | delegeer | delegeer (delegeerde) | delegeert |
| du | delegeerst | delegeerst (delegeerdest) | ||
| he/se/dat | delegeert | delegeer (delegeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | delegeert (delegeren) | delegeren (delegeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dirigeren; dirigeer, dirigeert | ik | dirigeer | dirigeer (dirigeerde) | dirigeert |
| du | dirigeerst | dirigeerst (dirigeerdest) | ||
| he/se/dat | dirigeert | dirigeer (dirigeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | dirigeert (dirigeren) | dirigeren (dirigeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stüern; stüer, stüert | ik | stüer | stüer (stüerde) | stüert |
| du | stüerst | stüerst (stüerdest) | ||
| he/se/dat | stüert | stüer (stüerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stüert (stüern) | stüern (stüerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wiesen; wies, wiest | ik | wies | wies (wiesde) | wiest |
| du | wiest | wiest (wiesdest) | ||
| he/se/dat | wiest | wies (wiesde) | ||
| wi/ji/Se/se | wiest (wiesen) | wiesen (wiesden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| divergeren; divergeer, divergeert | ik | divergeer | divergeer (divergeerde) | divergeert |
| du | divergeerst | divergeerst (divergeerdest) | ||
| he/se/dat | divergeert | divergeer (divergeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | divergeert (divergeren) | divergeren (divergeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| engageren; engageer, engageert | ik | engageer | engageer (engageerde) | engageert |
| du | engageerst | engageerst (engageerdest) | ||
| he/se/dat | engageert | engageer (engageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | engageert (engageren) | engageren (engageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stellen; stell, stellt | ik | stell | stell (stellde, stelle) | stellt |
| du | stellst | stellst (stelldest, stellest) | ||
| he/se/dat | stellt | stell (stellde, stelle) | ||
| wi/ji/Se/se | stellt (stellen) | stellen (stellden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| engageren; engageer, engageert | ik | engageer | engageer (engageerde) | engageert |
| du | engageerst | engageerst (engageerdest) | ||
| he/se/dat | engageert | engageer (engageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | engageert (engageren) | engageren (engageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gökeln; gökel, gökelt | ik | gökel | gökel (gökelde) | gökelt |
| du | gökelst | gökelst (gökeldest) | ||
| he/se/dat | gökelt | gökel (gökelde) | ||
| wi/ji/Se/se | gökelt (gökeln) | gökeln (gökelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fungeren; fungeer, fungeert | ik | fungeer | fungeer (fungeerde) | fungeert |
| du | fungeerst | fungeerst (fungeerdest) | ||
| he/se/dat | fungeert | fungeer (fungeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | fungeert (fungeren) | fungeren (fungeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ageren; ageer, ageert | ik | ageer | ageer (ageerde) | ageert |
| du | ageerst | ageerst (ageerdest) | ||
| he/se/dat | ageert | ageer (ageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ageert (ageren) | ageren (ageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| intrigeren; intrigeer, intrigeert | ik | intrigeer | intrigeer (intrigeerde) | intrigeert |
| du | intrigeerst | intrigeerst (intrigeerdest) | ||
| he/se/dat | intrigeert | intrigeer (intrigeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | intrigeert (intrigeren) | intrigeren (intrigeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| konjugeren; konjugeer, konjugeert | ik | konjugeer | konjugeer (konjugeerde) | konjugeert |
| du | konjugeerst | konjugeerst (konjugeerdest) | ||
| he/se/dat | konjugeert | konjugeer (konjugeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | konjugeert (konjugeren) | konjugeren (konjugeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kunjugeren; kunjugeer, kunjugeert | ik | kunjugeer | kunjugeer (kunjugeerde) | kunjugeert |
| du | kunjugeerst | kunjugeerst (kunjugeerdest) | ||
| he/se/dat | kunjugeert | kunjugeer (kunjugeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kunjugeert (kunjugeren) | kunjugeren (kunjugeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stimmen; stimm, stimmt | ik | stimm | stimm (stimmde, stimme) | stimmt |
| du | stimmst | stimmst (stimmdest, stimmest) | ||
| he/se/dat | stimmt | stimm (stimmde, stimme) | ||
| wi/ji/Se/se | stimmt (stimmen) | stimmen (stimmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| konvergeren; konvergeer, konvergeert | ik | konvergeer | konvergeer (konvergeerde) | konvergeert |
| du | konvergeerst | konvergeerst (konvergeerdest) | ||
| he/se/dat | konvergeert | konvergeer (konvergeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | konvergeert (konvergeren) | konvergeren (konvergeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kunvergeren; kunvergeer, kunvergeert | ik | kunvergeer | kunvergeer (kunvergeerde) | kunvergeert |
| du | kunvergeerst | kunvergeerst (kunvergeerdest) | ||
| he/se/dat | kunvergeert | kunvergeer (kunvergeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kunvergeert (kunvergeren) | kunvergeren (kunvergeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| betern; beter, betert | ik | beter | beter (beterde) | betert |
| du | beterst | beterst (beterdest) | ||
| he/se/dat | betert | beter (beterde) | ||
| wi/ji/Se/se | betert (betern) | betern (beterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| korrigeren; korrigeer, korrigeert | ik | korrigeer | korrigeer (korrigeerde) | korrigeert |
| du | korrigeerst | korrigeerst (korrigeerdest) | ||
| he/se/dat | korrigeert | korrigeer (korrigeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | korrigeert (korrigeren) | korrigeren (korrigeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| legeren; legeer, legeert | ik | legeer | legeer (legeerde) | legeert |
| du | legeerst | legeerst (legeerdest) | ||
| he/se/dat | legeert | legeer (legeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | legeert (legeren) | legeren (legeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smölten; smölt, smölt | ik | smölt | smölt | smölt/smolten |
| du | smöltst | smöltst | ||
| he/se/dat | smölt | smölt | ||
| wi/ji/Se/se | smölt (smölten) | smölten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smölten; smölt, smölt | ik | smölt | smölt | smölt/smolten |
| du | smöltst | smöltst | ||
| he/se/dat | smölt | smölt | ||
| wi/ji/Se/se | smölt (smölten) | smölten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mischen; misch, mischt | ik | misch | misch (mischde) | mischt |
| du | mischt | mischt (mischdest) | ||
| he/se/dat | mischt | misch (mischde) | ||
| wi/ji/Se/se | mischt (mischen) | mischen (mischden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mengen; meng, mengt | ik | meng | meng (mengde, menge) | mengt |
| du | mengst | mengst (mengdest, mengest) | ||
| he/se/dat | mengt | meng (mengde, menge) | ||
| wi/ji/Se/se | mengt (mengen) | mengen (mengden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mengeln; mengel, mengelt | ik | mengel | mengel (mengelde) | mengelt |
| du | mengelst | mengelst (mengeldest) | ||
| he/se/dat | mengelt | mengel (mengelde) | ||
| wi/ji/Se/se | mengelt (mengeln) | mengeln (mengelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mengeleren; mengeleer, mengeleert | ik | mengeleer | mengeleer (mengeleerde) | mengeleert |
| du | mengeleerst | mengeleerst (mengeleerdest) | ||
| he/se/dat | mengeleert | mengeleer (mengeleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | mengeleert (mengeleren) | mengeleren (mengeleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dicken; dick, dickt | ik | dick | dick (dickde, dicke) | dickt |
| du | dickst | dickst (dickdest, dickest) | ||
| he/se/dat | dickt | dick (dickde, dicke) | ||
| wi/ji/Se/se | dickt (dicken) | dicken (dickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| logeren; logeer, logeert | ik | logeer | logeer (logeerde) | logeert |
| du | logeerst | logeerst (logeerdest) | ||
| he/se/dat | logeert | logeer (logeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | logeert (logeren) | logeren (logeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| regeren; regeer, regeert | ik | regeer | regeer (regeerde) | regeert |
| du | regeerst | regeerst (regeerdest) | ||
| he/se/dat | regeert | regeer (regeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | regeert (regeren) | regeren (regeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| navigeren; navigeer, navigeert | ik | navigeer | navigeer (navigeerde) | navigeert |
| du | navigeerst | navigeerst (navigeerdest) | ||
| he/se/dat | navigeert | navigeer (navigeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | navigeert (navigeren) | navigeren (navigeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stüern; stüer, stüert | ik | stüer | stüer (stüerde) | stüert |
| du | stüerst | stüerst (stüerdest) | ||
| he/se/dat | stüert | stüer (stüerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stüert (stüern) | stüern (stüerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| negeren; negeer, negeert | ik | negeer | negeer (negeerde) | negeert |
| du | negeerst | negeerst (negeerdest) | ||
| he/se/dat | negeert | negeer (negeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | negeert (negeren) | negeren (negeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| strieden; stried, striedt | ik | stried | streed | streden |
| du | striddst | streedst | ||
| he/se/dat | striddt | streed | ||
| wi/ji/Se/se | striedt (strieden) | streden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| strieden; stried, striedt | ik | stried | streed | streden |
| du | striddst | streedst | ||
| he/se/dat | striddt | streed | ||
| wi/ji/Se/se | striedt (strieden) | streden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wiesen; wies, wiest | ik | wies | wies (wiesde) | wiest |
| du | wiest | wiest (wiesdest) | ||
| he/se/dat | wiest | wies (wiesde) | ||
| wi/ji/Se/se | wiest (wiesen) | wiesen (wiesden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wiesen; wies, wiest | ik | wies | wies (wiesde) | wiest |
| du | wiest | wiest (wiesdest) | ||
| he/se/dat | wiest | wies (wiesde) | ||
| wi/ji/Se/se | wiest (wiesen) | wiesen (wiesden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warven; warv, warvt | ik | warv | worv | worven |
| du | warvst | worvst | ||
| he/se/dat | warvt | worv | ||
| wi/ji/Se/se | warvt (warven) | worven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| propageren; propageer, propageert | ik | propageer | propageer (propageerde) | propageert |
| du | propageerst | propageerst (propageerdest) | ||
| he/se/dat | propageert | propageer (propageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | propageert (propageren) | propageren (propageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hölpen; hölp, hölpt | ik | hölp | holp/hölp | holpen |
| du | hölpst | holpst/hölpst | ||
| he/se/dat | hölpt | holp/hölp | ||
| wi/ji/Se/se | hölpt (hölpen) | holpen/hölpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| protegeren; protegeer, protegeert | ik | protegeer | protegeer (protegeerde) | protegeert |
| du | protegeerst | protegeerst (protegeerdest) | ||
| he/se/dat | protegeert | protegeer (protegeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | protegeert (protegeren) | protegeren (protegeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schuven; schuuv, schuuvt | ik | schuuv | schoov/schööv | schaven |
| du | schuffst/schüffst | schoovst/schöövst | ||
| he/se/dat | schufft/schüfft | schoov/schööv | ||
| wi/ji/Se/se | schuuvt (schuven) | schoven/schöven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rangeren; rangeer, rangeert | ik | rangeer | rangeer (rangeerde) | rangeert |
| du | rangeerst | rangeerst (rangeerdest) | ||
| he/se/dat | rangeert | rangeer (rangeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | rangeert (rangeren) | rangeren (rangeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ageren; ageer, ageert | ik | ageer | ageer (ageerde) | ageert |
| du | ageerst | ageerst (ageerdest) | ||
| he/se/dat | ageert | ageer (ageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ageert (ageren) | ageren (ageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| ageren; ageer, ageert | ik | ageer | ageer (ageerde) | ageert |
| du | ageerst | ageerst (ageerdest) | ||
| he/se/dat | ageert | ageer (ageerde) | ||
| wi/ji/Se/se | ageert (ageren) | ageren (ageerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| regeren; regeer, regeert | ik | regeer | regeer (regeerde) | regeert |
| du | regeerst | regeerst (regeerdest) | ||
| he/se/dat | regeert | regeer (regeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | regeert (regeren) | regeren (regeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hebben; heff, hebbt/hefft | ik | hebb/heff | harr | hatt |
| du | hest | harrst | ||
| he/se/dat | hett | harr | ||
| wi/ji/Se/se | hebbt/hefft (hebben) | harrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| regeren; regeer, regeert | ik | regeer | regeer (regeerde) | regeert |
| du | regeerst | regeerst (regeerdest) | ||
| he/se/dat | regeert | regeer (regeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | regeert (regeren) | regeren (regeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drapen; draap, draapt | ik | draap | droop/drööp | drapen |
| du | dröppst | droopst/drööpst | ||
| he/se/dat | dröppt | droop/drööp | ||
| wi/ji/Se/se | draapt (drapen) | dropen/dröpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raken; raak, raakt | ik | raak | raak (raakde) | raakt |
| du | raakst | raakst (raakdest) | ||
| he/se/dat | raakt | raak (raakde) | ||
| wi/ji/Se/se | raakt (raken) | raken (raakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tangeren; tangeer, tangeert | ik | tangeer | tangeer (tangeerde) | tangeert |
| du | tangeerst | tangeerst (tangeerdest) | ||
| he/se/dat | tangeert | tangeer (tangeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | tangeert (tangeren) | tangeren (tangeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bedrapen (3. Person) | ik | |||
| du | ||||
| he/se/dat | bedröppt | bedroop/bedrööp | bedrapen | |
| wi/ji/Se/se | bedraapt (bedrapen) | bedropen/bedröpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bedrepen (3. Person) | ik | |||
| du | ||||
| he/se/dat | bedrippt | bedreep | bedrepen | |
| wi/ji/Se/se | bedreept (bedrepen) | bedrepen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| voltigeren; voltigeer, voltigeert | ik | voltigeer | voltigeer (voltigeerde) | voltigeert |
| du | voltigeerst | voltigeerst (voltigeerdest) | ||
| he/se/dat | voltigeert | voltigeer (voltigeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | voltigeert (voltigeren) | voltigeren (voltigeerden) |
| Deklination |
|---|
| muultreckersche, muultreckerschen |