| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bruken; bruuk, bruukt | ik | bruuk | bruuk (bruukde) | bruukt |
| du | bruukst | bruukst (bruukdest) | ||
| he/se/dat | bruukt | bruuk (bruukde) | ||
| wi/ji/Se/se | bruukt (bruken) | bruken (bruukden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hebben; heff, hebbt/hefft | ik | hebb/heff | harr | hatt |
| du | hest | harrst | ||
| he/se/dat | hett | harr | ||
| wi/ji/Se/se | hebbt/hefft (hebben) | harrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drauhen; drauh, drauht | ik | drauh | drauh (drauhde) | drauht |
| du | drauhst | drauhst (drauhdest) | ||
| he/se/dat | drauht | drauh (drauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | drauht (drauhen) | drauhen (drauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drauhen; drauh, drauht | ik | drauh | drauh (drauhde) | drauht |
| du | drauhst | drauhst (drauhdest) | ||
| he/se/dat | drauht | drauh (drauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | drauht (drauhen) | drauhen (drauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drauhen; drauh, drauht | ik | drauh | drauh (drauhde) | drauht |
| du | drauhst | drauhst (drauhdest) | ||
| he/se/dat | drauht | drauh (drauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | drauht (drauhen) | drauhen (drauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drauhen; drauh, drauht | ik | drauh | drauh (drauhde) | drauht |
| du | drauhst | drauhst (drauhdest) | ||
| he/se/dat | drauht | drauh (drauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | drauht (drauhen) | drauhen (drauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drauhen; drauh, drauht | ik | drauh | drauh (drauhde) | drauht |
| du | drauhst | drauhst (drauhdest) | ||
| he/se/dat | drauht | drauh (drauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | drauht (drauhen) | drauhen (drauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drauhen; drauh, drauht | ik | drauh | drauh (drauhde) | drauht |
| du | drauhst | drauhst (drauhdest) | ||
| he/se/dat | drauht | drauh (drauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | drauht (drauhen) | drauhen (drauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rauhen; rauh, rauht | ik | rauh | rauh (rauhde) | rauht |
| du | rauhst | rauhst (rauhdest) | ||
| he/se/dat | rauht | rauh (rauhde) | ||
| wi/ji/Se/se | rauht (rauhen) | rauhen (rauhden) |
| Deklination |
|---|
| grauhoorte, grauhoorten |
| Deklination |
|---|
| grauhorige, grauhorigen |
| Deklination |
|---|
| grauhoorte, grauhoorten |
| Deklination |
|---|
| grauhorige, grauhorigen |
| Deklination |
|---|
| rauhige, rauhigen |
| Deklination |
|---|
| selenrauhige, selenrauhigen |
| Deklination |
|---|
| straafbedrauhte, straafbedrauhten |