| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Deklination |
|---|
| künnige, künnigen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| künnigen; künnig, künnigt | ik | künnig | künnig (künnigde) | künnigt |
| du | künnigst | künnigst (künnigdest) | ||
| he/se/dat | künnigt | künnig (künnigde) | ||
| wi/ji/Se/se | künnigt (künnigen) | künnigen (künnigden) |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| apenkünniger, apenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| apenkünniger, apenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| fackkünnige, fackkünnigen |
| Komparation |
|---|
| fackkünniger, fackkünnigst |
| Deklination |
|---|
| fachkünnige, fachkünnigen |
| Komparation |
|---|
| fachkünniger, fachkünnigst |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| apenkünniger, apenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| sakenkünnige, sakenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| sakenkünniger, sakenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| lannskünnige, lannskünnigen |
| Komparation |
|---|
| lannskünniger, lannskünnigst |
| Deklination |
|---|
| levensunkünnige, levensunkünnigen |
| Komparation |
|---|
| levensunkünniger, levensunkünnigst |
| Deklination |
|---|
| ümweltkünnige, ümweltkünnigen |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| apenkünniger, apenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Deklination |
|---|
| oortskünnige, oortskünnigen |
| Komparation |
|---|
| oortskünniger, oortskünnigst |
| Deklination |
|---|
| oortsunkünnige, oortsunkünnigen |
| Komparation |
|---|
| oortsunkünniger, oortsunkünnigst |
| Deklination |
|---|
| rechtskünnige, rechtskünnigen |
| Komparation |
|---|
| rechtskünniger, rechtskünnigst |
| Deklination |
|---|
| sakenkünnige, sakenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| sakenkünniger, sakenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| sakenkünnige, sakenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| sakenkünniger, sakenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| apenkünniger, apenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| apenkünnige, apenkünnigen |
| Komparation |
|---|
| apenkünniger, apenkünnigst |
| Deklination |
|---|
| spraakkünnige, spraakkünnigen |
| Komparation |
|---|
| spraakkünniger, spraakkünnigst |
| Deklination |
|---|
| unkünnige, unkünnigen |
| Deklination |
|---|
| unkünnige, unkünnigen |
| Deklination |
|---|
| unkünnigte, unkünnigten |
| Deklination |
|---|
| weltkünnige, weltkünnigen |
| Deklination |
|---|
| weltkünnige, weltkünnigen |
| Deklination |
|---|
| wedderkünnige, wedderkünnigen |
| Komparation |
|---|
| wedderkünniger, wedderkünnigst |
| Deklination |
|---|
| oortskünnige, oortskünnigen |
| Deklination |
|---|
| sakenkünnige, sakenkünnigen |