| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| horken; hork, horkt | ik | hork | hork (horkde, horke) | horkt |
| du | horkst | horkst (horkdest, horkest) | ||
| he/se/dat | horkt | hork (horkde, horke) | ||
| wi/ji/Se/se | horkt (horken) | horken (horkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| horken; hork, horkt | ik | hork | hork (horkde, horke) | horkt |
| du | horkst | horkst (horkdest, horkest) | ||
| he/se/dat | horkt | hork (horkde, horke) | ||
| wi/ji/Se/se | horkt (horken) | horken (horkden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hören; höör, höört | ik | höör | höör (höörde) | höört |
| du | höörst | höörst (höördest) | ||
| he/se/dat | höört | höör (höörde) | ||
| wi/ji/Se/se | höört (hören) | hören (höörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hören; höör, höört | ik | höör | höör (höörde) | höört |
| du | höörst | höörst (höördest) | ||
| he/se/dat | höört | höör (höörde) | ||
| wi/ji/Se/se | höört (hören) | hören (höörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luustern; luuster, luustert | ik | luuster | luuster (luusterde) | luustert |
| du | luusterst | luusterst (luusterdest) | ||
| he/se/dat | luustert | luuster (luusterde) | ||
| wi/ji/Se/se | luustert (luustern) | luustern (luusterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luustern; luuster, luustert | ik | luuster | luuster (luusterde) | luustert |
| du | luusterst | luusterst (luusterdest) | ||
| he/se/dat | luustert | luuster (luusterde) | ||
| wi/ji/Se/se | luustert (luustern) | luustern (luusterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lüüstern; lüüster, lüüstert | ik | lüüster | lüüster (lüüsterde) | lüüstert |
| du | lüüsterst | lüüsterst (lüüsterdest) | ||
| he/se/dat | lüüstert | lüüster (lüüsterde) | ||
| wi/ji/Se/se | lüüstert (lüüstern) | lüüstern (lüüsterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lüüstern; lüüster, lüüstert | ik | lüüster | lüüster (lüüsterde) | lüüstert |
| du | lüüsterst | lüüsterst (lüüsterdest) | ||
| he/se/dat | lüüstert | lüüster (lüüsterde) | ||
| wi/ji/Se/se | lüüstert (lüüstern) | lüüstern (lüüsterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrieven; schriev, schrievt | ik | schriev | schreev | schreven |
| du | schriffst | schreevst | ||
| he/se/dat | schrifft | schreev | ||
| wi/ji/Se/se | schrievt (schrieven) | schreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrieven; schriev, schrievt | ik | schriev | schreev | schreven |
| du | schriffst | schreevst | ||
| he/se/dat | schrifft | schreev | ||
| wi/ji/Se/se | schrievt (schrieven) | schreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| noteren; noteer, noteert | ik | noteer | noteer (noteerde) | noteert |
| du | noteerst | noteerst (noteerdest) | ||
| he/se/dat | noteert | noteer (noteerde) | ||
| wi/ji/Se/se | noteert (noteren) | noteren (noteerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| marken; mark, markt | ik | mark | mark (markde, marke) | markt |
| du | markst | markst (markdest, markest) | ||
| he/se/dat | markt | mark (markde, marke) | ||
| wi/ji/Se/se | markt (marken) | marken (markden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| noteren; noteer, noteert | ik | noteer | noteer (noteerde) | noteert |
| du | noteerst | noteerst (noteerdest) | ||
| he/se/dat | noteert | noteer (noteerde) | ||
| wi/ji/Se/se | noteert (noteren) | noteren (noteerden) |