| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lehren; lehr, lehrt | ik | lehr | lehr (lehrde) | lehrt |
| du | lehrst | lehrst (lehrdest) | ||
| he/se/dat | lehrt | lehr (lehrde) | ||
| wi/ji/Se/se | lehrt (lehren) | lehren (lehrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| leven; leev, leevt | ik | leev | leev (leevde) | leevt |
| du | leevst | leevst (leevdest) | ||
| he/se/dat | leevt | leev (leevde) | ||
| wi/ji/Se/se | leevt (leven) | leven (leevden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kennen; kenn, kennt | ik | kenn | kenn (kennde, kenne) | kennt |
| du | kennst | kennst (kenndest, kennest) | ||
| he/se/dat | kennt | kenn (kennde, kenne) | ||
| wi/ji/Se/se | kennt (kennen) | kennen (kennden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| scheten; scheet, scheet | ik | scheet | schoot/schööt | schaten |
| du | schüttst | schootst/schöötst | ||
| he/se/dat | schütt | schoot/schööt | ||
| wi/ji/Se/se | scheet (scheten) | schoten/schöten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kutscheren; kutscheer, kutscheert | ik | kutscheer | kutscheer (kutscheerde) | kutscheert |
| du | kutscheerst | kutscheerst (kutscheerdest) | ||
| he/se/dat | kutscheert | kutscheer (kutscheerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kutscheert (kutscheren) | kutscheren (kutscheerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Deklination |
|---|
| unbedarfte, unbedarften |
| Deklination |
|---|
| unkünnige, unkünnigen |
| Deklination |
|---|
| unöövte, unöövten |
| Deklination |
|---|
| unwiese, unwiesen |
| Deklination |
|---|
| weltkünnige, weltkünnigen |