| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Deklination |
|---|
| unsülvststännige, unsülvststännigen |
| Deklination |
|---|
| sülvstbruukte, sülvstbruukten |
| Deklination |
|---|
| sülvststännige, sülvststännigen |
| Komparation |
|---|
| sülvststänniger, sülvststännigst |
| Deklination |
|---|
| sülvstännige, sülvstännigen |
| Komparation |
|---|
| sülvstänniger, sülvstännigst |
| Deklination |
|---|
| sülvststännige, sülvststännigen |
| Deklination |
|---|
| sülvstännige, sülvstännigen |
| Deklination |
|---|
| sülvstännige, sülvstännigen |
| Deklination |
|---|
| sülvststännige, sülvststännigen |
| Deklination |
|---|
| sülvstlose, sülvstlosen |
| Deklination |
|---|
| unsülvststännige, unsülvststännigen |
| Deklination |
|---|
| schiensülvstännige, schiensülvstännigen |
| Deklination |
|---|
| schiensülvststännige, schiensülvststännigen |
| Deklination |
|---|
| sülvstännige, sülvstännigen |
| Komparation |
|---|
| sülvstänniger, sülvstännigst |
| Deklination |
|---|
| sülvststüerte, sülvststüerten |
| Deklination |
|---|
| sülvstsekere, sülvstsekern |
| Komparation |
|---|
| sülvstsekerer, sülvstsekerst |
| Deklination |
|---|
| sülvstbewusste, sülvstbewussten |
| Komparation |
|---|
| sülvstbewusster, sülvstbewusstest |
| Deklination |
|---|
| sülvstbackte, sülvstbackten |
| Deklination |
|---|
| sülvstbote, sülvstboten |
| Deklination |
|---|
| sülvstbute, sülvstbuten |
| Deklination |
|---|
| sülvstbrote, sülvstbroten |
| Deklination |
|---|
| sülvstbrute, sülvstbruten |
| Deklination |
|---|
| sülvstmaakte, sülvstmaakten |
| Deklination |
|---|
| sülvstbereedte, sülvstbereedten |
| Deklination |
|---|
| sülvstknütte, sülvstknütten |
| Deklination |
|---|
| sülvstweevte, sülvstweevten |
| Deklination |
|---|
| sülvstkrietsche, sülvstkrietschen |
| Komparation |
|---|
| sülvstkrietscher, sülvstkrietschest |
| Deklination |
|---|
| sülvststännige, sülvststännigen |
| Komparation |
|---|
| sülvststänniger, sülvststännigst |
| Deklination |
|---|
| sülvstverdeente, sülvstverdeenten |
| Deklination |
|---|
| sülvstlose, sülvstlosen |
| Deklination |
|---|
| unsülvstännige, unsülvstännigen |
| Komparation |
|---|
| unsülvstänniger, unsülvstännigst |
| Deklination |
|---|
| unsülvststännige, unsülvststännigen |
| Komparation |
|---|
| unsülvststänniger, unsülvststännigst |