| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| institutschonaliseren; institutschonaliseer, institutschonaliseert | ik | institutschonaliseer | institutschonaliseer (institutschonaliseerde) | institutschonaliseert |
| du | institutschonaliseerst | institutschonaliseerst (institutschonaliseerdest) | ||
| he/se/dat | institutschonaliseert | institutschonaliseer (institutschonaliseerde) | ||
| wi/ji/Se/se | institutschonaliseert (institutschonaliseren) | institutschonaliseren (institutschonaliseerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stutzen; stutz, stutzt | ik | stutz | stutz (stutzde) | stutzt |
| du | stutzt | stutzt (stutzdest) | ||
| he/se/dat | stutzt | stutz (stutzde) | ||
| wi/ji/Se/se | stutzt (stutzen) | stutzen (stutzden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| knippen; knipp, knippt | ik | knipp | knipp (knippde, knippe) | knippt |
| du | knippst | knippst (knippdest, knippest) | ||
| he/se/dat | knippt | knipp (knippde, knippe) | ||
| wi/ji/Se/se | knippt (knippen) | knippen (knippden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stutzen; stutz, stutzt | ik | stutz | stutz (stutzde) | stutzt |
| du | stutzt | stutzt (stutzdest) | ||
| he/se/dat | stutzt | stutz (stutzde) | ||
| wi/ji/Se/se | stutzt (stutzen) | stutzen (stutzden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kapponeren; kapponeer, kapponeert | ik | kapponeer | kapponeer (kapponeerde) | kapponeert |
| du | kapponeerst | kapponeerst (kapponeerdest) | ||
| he/se/dat | kapponeert | kapponeer (kapponeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kapponeert (kapponeren) | kapponeren (kapponeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kappen; kapp, kappt | ik | kapp | kapp (kappde, kappe) | kappt |
| du | kappst | kappst (kappdest, kappest) | ||
| he/se/dat | kappt | kapp (kappde, kappe) | ||
| wi/ji/Se/se | kappt (kappen) | kappen (kappden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| köppen; köpp, köppt | ik | köpp | köpp (köppde, köppe) | köppt |
| du | köppst | köppst (köppdest, köppest) | ||
| he/se/dat | köppt | köpp (köppde, köppe) | ||
| wi/ji/Se/se | köppt (köppen) | köppen (köppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pullen; pull, pullt | ik | pull | pull (pullde, pulle) | pullt |
| du | pullst | pullst (pulldest, pullest) | ||
| he/se/dat | pullt | pull (pullde, pulle) | ||
| wi/ji/Se/se | pullt (pullen) | pullen (pullden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| püllen; püll, püllt | ik | püll | püll (püllde, pülle) | püllt |
| du | püllst | püllst (pülldest, püllest) | ||
| he/se/dat | püllt | püll (püllde, pülle) | ||
| wi/ji/Se/se | püllt (püllen) | püllen (püllden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| pullen; pull, pullt | ik | pull | pull (pullde, pulle) | pullt |
| du | pullst | pullst (pulldest, pullest) | ||
| he/se/dat | pullt | pull (pullde, pulle) | ||
| wi/ji/Se/se | pullt (pullen) | pullen (pullden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| püllen; püll, püllt | ik | püll | püll (püllde, pülle) | püllt |
| du | püllst | püllst (pülldest, püllest) | ||
| he/se/dat | püllt | püll (püllde, pülle) | ||
| wi/ji/Se/se | püllt (püllen) | püllen (püllden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tuten; tuut, tuut | ik | tuut | tuut (tuutde, tutede) | tuut |
| du | tuutst (tutest) | tuutst (tuutdest, tutedest) | ||
| he/se/dat | tuut (tutet) | tuut (tuutde, tutede) | ||
| wi/ji/Se/se | tuut (tuten) | tuten (tuutden, tuteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stutzen; stutz, stutzt | ik | stutz | stutz (stutzde) | stutzt |
| du | stutzt | stutzt (stutzdest) | ||
| he/se/dat | stutzt | stutz (stutzde) | ||
| wi/ji/Se/se | stutzt (stutzen) | stutzen (stutzden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| körten; kört, kört | ik | kört | kört (körtde, körtede) | kört |
| du | körtst (körtest) | körtst (körtdest, körtedest) | ||
| he/se/dat | kört (körtet) | kört (körtde, körtede) | ||
| wi/ji/Se/se | kört (körten) | körten (körtden, körteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| snieden; snied, sniedt | ik | snied | sneed | sneden |
| du | sniddst | sneedst | ||
| he/se/dat | sniddt | sneed | ||
| wi/ji/Se/se | sniedt (snieden) | sneden |
| Deklination |
|---|
| düttige, düttigen |
| Deklination |
|---|
| dütterige, dütterigen |
| Deklination |
|---|
| institutschonelle, institutschonellen |