| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stottern; stotter, stottert | ik | stotter | stotter (stotterde) | stottert |
| du | stotterst | stotterst (stotterdest) | ||
| he/se/dat | stottert | stotter (stotterde) | ||
| wi/ji/Se/se | stottert (stottern) | stottern (stotterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stoppen; stopp, stoppt | ik | stopp | stopp (stoppde, stoppe) | stoppt |
| du | stoppst | stoppst (stoppdest, stoppest) | ||
| he/se/dat | stoppt | stopp (stoppde, stoppe) | ||
| wi/ji/Se/se | stoppt (stoppen) | stoppen (stoppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stameln; stamel, stamelt | ik | stamel | stamel (stamelde) | stamelt |
| du | stamelst | stamelst (stameldest) | ||
| he/se/dat | stamelt | stamel (stamelde) | ||
| wi/ji/Se/se | stamelt (stameln) | stameln (stamelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stamern; stamer, stamert | ik | stamer | stamer (stamerde) | stamert |
| du | stamerst | stamerst (stamerdest) | ||
| he/se/dat | stamert | stamer (stamerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stamert (stamern) | stamern (stamerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stökern; stöker, stökert | ik | stöker | stöker (stökerde) | stökert |
| du | stökerst | stökerst (stökerdest) | ||
| he/se/dat | stökert | stöker (stökerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stökert (stökern) | stökern (stökerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stötern; stöter, stötert | ik | stöter | stöter (stöterde) | stötert |
| du | stöterst | stöterst (stöterdest) | ||
| he/se/dat | stötert | stöter (stöterde) | ||
| wi/ji/Se/se | stötert (stötern) | stötern (stöterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stökern; stöker, stökert | ik | stöker | stöker (stökerde) | stökert |
| du | stökerst | stökerst (stökerdest) | ||
| he/se/dat | stökert | stöker (stökerde) | ||
| wi/ji/Se/se | stökert (stökern) | stökern (stökerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stötern; stöter, stötert | ik | stöter | stöter (stöterde) | stötert |
| du | stöterst | stöterst (stöterdest) | ||
| he/se/dat | stötert | stöter (stöterde) | ||
| wi/ji/Se/se | stötert (stötern) | stötern (stöterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| argern; arger, argert | ik | arger | arger (argerde) | argert |
| du | argerst | argerst (argerdest) | ||
| he/se/dat | argert | arger (argerde) | ||
| wi/ji/Se/se | argert (argern) | argern (argerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| arbeiden; arbeid, arbeidt | ik | arbeid | arbeid (arbeidte, arbeidete) | arbeidt |
| du | arbeidst (arbeidest) | arbeidst (arbeidtest, arbeidetest) | ||
| he/se/dat | arbeidt (arbeidet) | arbeid (arbeidte, arbeidete) | ||
| wi/ji/Se/se | arbeidt (arbeiden) | arbeiden (arbeidten, arbeideten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bieten; biet, biet | ik | biet | beet | beten |
| du | bittst | beetst | ||
| he/se/dat | bitt | beet | ||
| wi/ji/Se/se | biet (bieten) | beten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| jagen; jaag, jaagt | ik | jaag | jaag (jaagde) | jaagt |
| du | jaagst | jaagst (jaagdest) | ||
| he/se/dat | jaagt | jaag (jaagde) | ||
| wi/ji/Se/se | jaagt (jagen) | jagen (jaagden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lachen; lach, lacht | ik | lach | lach (lachde, lache) | lacht |
| du | lachst | lachst (lachdest, lachest) | ||
| he/se/dat | lacht | lach (lachde, lache) | ||
| wi/ji/Se/se | lacht (lachen) | lachen (lachden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lachen; lach, lacht | ik | lach | lach (lachde, lache) | lacht |
| du | lachst | lachst (lachdest, lachest) | ||
| he/se/dat | lacht | lach (lachde, lache) | ||
| wi/ji/Se/se | lacht (lachen) | lachen (lachden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lachen; lach, lacht | ik | lach | lach (lachde, lache) | lacht |
| du | lachst | lachst (lachdest, lachest) | ||
| he/se/dat | lacht | lach (lachde, lache) | ||
| wi/ji/Se/se | lacht (lachen) | lachen (lachden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slagen; slaag, slaagt | ik | slaag | sloog/slöög | slagen |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaagt (slagen) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slaan; sla, slaat | ik | sla | sloog/slöög | slaan |
| du | sleist | sloogst/slöögst | ||
| he/se/dat | sleit | sloog/slöög | ||
| wi/ji/Se/se | slaat (slaan) | slogen/slögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swiegen; swieg, swiegt | ik | swieg | sweeg | swegen |
| du | swiggst | sweegst | ||
| he/se/dat | swiggt | sweeg | ||
| wi/ji/Se/se | swiegt (swiegen) | swegen |
| Deklination |
|---|
| schiendode, schiendoden |
| Deklination |
|---|
| liekenbleke, liekenbleken |
| Deklination |
|---|
| liekenwitte, liekenwitten |
| Deklination |
|---|
| dodenwitte, dodenwitten |
| Deklination |
|---|
| liekenblasse, liekenblassen |
| Deklination |
|---|
| dodenbleke, dodenbleken |
| Deklination |
|---|
| dodenblasse, dodenblassen |
| Deklination |
|---|
| liekenbleke, liekenbleken |
| Deklination |
|---|
| liekenwitte, liekenwitten |
| Deklination |
|---|
| dodenwitte, dodenwitten |
| Deklination |
|---|
| liekenblasse, liekenblassen |
| Deklination |
|---|
| dodenbleke, dodenbleken |
| Deklination |
|---|
| dodenblasse, dodenblassen |
| Deklination |
|---|
| dodenstille, dodenstillen |
| Deklination |
|---|
| dodenplackenstille, dodenplackenstillen |
| Deklination |
|---|
| plackendootstille, plackendootstillen |
| Deklination |
|---|
| dootstille, dootstillen |