| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hanneln; hannel, hannelt | ik | hannel | hannel (hannelde) | hannelt |
| du | hannelst | hannelst (hanneldest) | ||
| he/se/dat | hannelt | hannel (hannelde) | ||
| wi/ji/Se/se | hannelt (hanneln) | hanneln (hannelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Deklination |
|---|
| minschenleddige, minschenleddigen |
| Deklination |
|---|
| minschenleddige, minschenleddigen |
| Deklination |
|---|
| minschenfretersche, minschenfreterschen |
| Deklination |
|---|
| minschenlieke, minschenlieken |
| Komparation |
|---|
| minschenlieker, minschenliekst |
| Deklination |
|---|
| minschenfründliche, minschenfründlichen |
| Komparation |
|---|
| minschenfründlicher, minschenfründlichst |
| Deklination |
|---|
| minschenmöögliche, minschenmööglichen |
| Deklination |
|---|
| minschenrechtliche, minschenrechtlichen |
| Deklination |
|---|
| minschenschue, minschenschuen |
| Komparation |
|---|
| minschenschuer, minschenschuust |
| Deklination |
|---|
| minschenschoe, minschenschoen |
| Komparation |
|---|
| minschenschoer, minschenschoost |
| Deklination |
|---|
| minschenunwöördige, minschenunwöördigen |
| Deklination |
|---|
| minschenwöördige, minschenwöördigen |