| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| starten; start, start | ik | start | start (startde, startede) | start |
| du | startst (startest) | startst (startdest, startedest) | ||
| he/se/dat | start (startet) | start (startde, startede) | ||
| wi/ji/Se/se | start (starten) | starten (startden, starteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| starten; start, start | ik | start | start (startde, startede) | start |
| du | startst (startest) | startst (startdest, startedest) | ||
| he/se/dat | start (startet) | start (startde, startede) | ||
| wi/ji/Se/se | start (starten) | starten (startden, starteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fangen; fang, fangt | ik | fang | fung/füng | fungen |
| du | fangst | fungst/füngst | ||
| he/se/dat | fangt | fung/füng | ||
| wi/ji/Se/se | fangt (fangen) | fungen/füngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| begünnen; begünn, begünnt | ik | begünn | begunn/begünn | begunnen |
| du | begünnst | begunnst/begünnst | ||
| he/se/dat | begünnt | begunn/begünn | ||
| wi/ji/Se/se | begünnt (begünnen) | begunnen/begünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| flegen; fleeg, fleegt | ik | fleeg | floog/flöög | flagen |
| du | flüggst | floogst/flöögst | ||
| he/se/dat | flüggt | floog/flöög | ||
| wi/ji/Se/se | fleegt (flegen) | flogen/flögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| flegen; fleeg, fleegt | ik | fleeg | floog/flöög | flagen |
| du | flüggst | floogst/flöögst | ||
| he/se/dat | flüggt | floog/flöög | ||
| wi/ji/Se/se | fleegt (flegen) | flogen/flögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| starten; start, start | ik | start | start (startde, startede) | start |
| du | startst (startest) | startst (startdest, startedest) | ||
| he/se/dat | start (startet) | start (startde, startede) | ||
| wi/ji/Se/se | start (starten) | starten (startden, starteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fangen; fang, fangt | ik | fang | fung/füng | fungen |
| du | fangst | fungst/füngst | ||
| he/se/dat | fangt | fung/füng | ||
| wi/ji/Se/se | fangt (fangen) | fungen/füngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smieten; smiet, smiet | ik | smiet | smeet | smeten |
| du | smittst | smeetst | ||
| he/se/dat | smitt | smeet | ||
| wi/ji/Se/se | smiet (smieten) | smeten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| treden; treed, treedt | ik | treed | treed/tradd | treden |
| du | triddst | treedst/traddst | ||
| he/se/dat | triddt | treed/tradd | ||
| wi/ji/Se/se | treedt (treden) | treden/traden |
| Deklination |
|---|
| startklore, startkloren |
| Deklination |
|---|
| startklore, startkloren |