| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| slichten; slicht, slicht | ik | slicht | slicht (slichtde, slichtede) | slicht |
| du | slichtst (slichtest) | slichtst (slichtdest, slichtedest) | ||
| he/se/dat | slicht (slichtet) | slicht (slichtde, slichtede) | ||
| wi/ji/Se/se | slicht (slichten) | slichten (slichtden, slichteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hanneln; hannel, hannelt | ik | hannel | hannel (hannelde) | hannelt |
| du | hannelst | hannelst (hanneldest) | ||
| he/se/dat | hannelt | hannel (hannelde) | ||
| wi/ji/Se/se | hannelt (hanneln) | hanneln (hannelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hanneln; hannel, hannelt | ik | hannel | hannel (hannelde) | hannelt |
| du | hannelst | hannelst (hanneldest) | ||
| he/se/dat | hannelt | hannel (hannelde) | ||
| wi/ji/Se/se | hannelt (hanneln) | hanneln (hannelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kieken; kiek, kiekt | ik | kiek | keek | keken |
| du | kickst/kiekst | keekst | ||
| he/se/dat | kickt/kiekt | keek | ||
| wi/ji/Se/se | kiekt (kieken) | keken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wiesen; wies, wiest | ik | wies | wies (wiesde) | wiest |
| du | wiest | wiest (wiesdest) | ||
| he/se/dat | wiest | wies (wiesde) | ||
| wi/ji/Se/se | wiest (wiesen) | wiesen (wiesden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Deklination |
|---|
| fleeschliche, fleeschlichen |
| Komparation |
|---|
| fleeschlicher, fleeschlichst |
| Deklination |
|---|
| minschliche, minschlichen |
| Komparation |
|---|
| minschlicher, minschlichst |
| Deklination |
|---|
| överminschliche, överminschlichen |
| Deklination |
|---|
| unvergeetliche, unvergeetlichen |
| Komparation |
|---|
| unvergeetlicher, unvergeetlichst |
| Deklination |
|---|
| unbegriepliche, unbegrieplichen |
| Komparation |
|---|
| unbegrieplicher, unbegrieplichst |
| Deklination |
|---|
| unminschliche, unminschlichen |
| Komparation |
|---|
| unminschlicher, unminschlichst |
| Deklination |
|---|
| sataansche, sataanschen |
| Komparation |
|---|
| sataanscher, sataanschest |