| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| degraderen; degradeer, degradeert | ik | degradeer | degradeer (degradeerde) | degradeert |
| du | degradeerst | degradeerst (degradeerdest) | ||
| he/se/dat | degradeert | degradeer (degradeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | degradeert (degraderen) | degraderen (degradeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raderen; radeer, radeert | ik | radeer | radeer (radeerde) | radeert |
| du | radeerst | radeerst (radeerdest) | ||
| he/se/dat | radeert | radeer (radeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | radeert (raderen) | raderen (radeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| raderen; radeer, radeert | ik | radeer | radeer (radeerde) | radeert |
| du | radeerst | radeerst (radeerdest) | ||
| he/se/dat | radeert | radeer (radeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | radeert (raderen) | raderen (radeerden) |
| Deklination |
|---|
| snoorgrade, snoorgraden |