| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| beden; beed, beedt | ik | beed | beed (beedte, bedete) | beedt |
| du | beedst (bedest) | beedst (beedtest, bedetest) | ||
| he/se/dat | beedt (bedet) | beed (beedte, bedete) | ||
| wi/ji/Se/se | beedt (beden) | beden (beedten, bedeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrieven; schriev, schrievt | ik | schriev | schreev | schreven |
| du | schriffst | schreevst | ||
| he/se/dat | schrifft | schreev | ||
| wi/ji/Se/se | schrievt (schrieven) | schreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| beden; beed, beedt | ik | beed | beed (beedte, bedete) | beedt |
| du | beedst (bedest) | beedst (beedtest, bedetest) | ||
| he/se/dat | beedt (bedet) | beed (beedte, bedete) | ||
| wi/ji/Se/se | beedt (beden) | beden (beedten, bedeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| plegen; pleeg, pleegt | ik | pleeg | pleeg (pleegde) | pleegt |
| du | pleegst | pleegst (pleegdest) | ||
| he/se/dat | pleegt | pleeg (pleegde) | ||
| wi/ji/Se/se | pleegt (plegen) | plegen (pleegden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrieven; schriev, schrievt | ik | schriev | schreev | schreven |
| du | schriffst | schreevst | ||
| he/se/dat | schrifft | schreev | ||
| wi/ji/Se/se | schrievt (schrieven) | schreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrumpen; schrump, schrumpt | ik | schrump | schrump (schrumpde, schrumpe) | schrumpt |
| du | schrumpst | schrumpst (schrumpdest, schrumpest) | ||
| he/se/dat | schrumpt | schrump (schrumpde, schrumpe) | ||
| wi/ji/Se/se | schrumpt (schrumpen) | schrumpen (schrumpden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrumpen; schrump, schrumpt | ik | schrump | schrump (schrumpde, schrumpe) | schrumpt |
| du | schrumpst | schrumpst (schrumpdest, schrumpest) | ||
| he/se/dat | schrumpt | schrump (schrumpde, schrumpe) | ||
| wi/ji/Se/se | schrumpt (schrumpen) | schrumpen (schrumpden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Deklination |
|---|
| arbeitsundüchtige, arbeitsundüchtigen |
| Deklination |
|---|
| beroopsundüchtige, beroopsundüchtigen |
| Deklination |
|---|
| beslussundüchtige, beslussundüchtigen |
| Deklination |
|---|
| sundheitliche, sundheitlichen |
| Deklination |
|---|
| gesundheitliche, gesundheitlichen |
| Deklination |
|---|
| sundheitspolietsche, sundheitspolietschen |
| Deklination |
|---|
| gesundheitspolietsche, gesundheitspolietschen |
| Deklination |
|---|
| kriegsundüchtige, kriegsundüchtigen |
| Deklination |
|---|
| levensundüchtige, levensundüchtigen |
| Deklination |
|---|
| levensundüchtige, levensundüchtigen |