| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Deklination |
|---|
| drüttletzte, drüttletzten |
| Deklination |
|---|
| toletztnöömte, toletztnöömten |
| Deklination |
|---|
| testamentoorsche, testamentoorschen |
| Deklination |
|---|
| swoorstversehrte, swoorstversehrten |
| Deklination |
|---|
| swoorversehrte, swoorversehrten |
| Deklination |
|---|
| swoorverwunnte, swoorverwunnten |
| Deklination |
|---|
| hele, helen |
| Deklination |
|---|
| unversehrte, unversehrten |
| Deklination |
|---|
| vörletzte, vörletzten |
| Deklination |
|---|
| tweetletzte, tweetletzten |