| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| blieven; bliev, blievt | ik | bliev | bleev | bleven |
| du | bliffst | bleevst | ||
| he/se/dat | blifft | bleev | ||
| wi/ji/Se/se | blievt (blieven) | bleven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| blieven; bliev, blievt | ik | bliev | bleev | bleven |
| du | bliffst | bleevst | ||
| he/se/dat | blifft | bleev | ||
| wi/ji/Se/se | blievt (blieven) | bleven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kontrolleren; kontrolleer, kontrolleert | ik | kontrolleer | kontrolleer (kontrolleerde) | kontrolleert |
| du | kontrolleerst | kontrolleerst (kontrolleerdest) | ||
| he/se/dat | kontrolleert | kontrolleer (kontrolleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kontrolleert (kontrolleren) | kontrolleren (kontrolleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kuntrulleren; kuntrulleer, kuntrulleert | ik | kuntrulleer | kuntrulleer (kuntrulleerde) | kuntrulleert |
| du | kuntrulleerst | kuntrulleerst (kuntrulleerdest) | ||
| he/se/dat | kuntrulleert | kuntrulleer (kuntrulleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kuntrulleert (kuntrulleren) | kuntrulleren (kuntrulleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kontrolleren; kontrolleer, kontrolleert | ik | kontrolleer | kontrolleer (kontrolleerde) | kontrolleert |
| du | kontrolleerst | kontrolleerst (kontrolleerdest) | ||
| he/se/dat | kontrolleert | kontrolleer (kontrolleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kontrolleert (kontrolleren) | kontrolleren (kontrolleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kuntrulleren; kuntrulleer, kuntrulleert | ik | kuntrulleer | kuntrulleer (kuntrulleerde) | kuntrulleert |
| du | kuntrulleerst | kuntrulleerst (kuntrulleerdest) | ||
| he/se/dat | kuntrulleert | kuntrulleer (kuntrulleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | kuntrulleert (kuntrulleren) | kuntrulleren (kuntrulleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| serveren; serveer, serveert | ik | serveer | serveer (serveerde) | serveert |
| du | serveerst | serveerst (serveerdest) | ||
| he/se/dat | serveert | serveer (serveerde) | ||
| wi/ji/Se/se | serveert (serveren) | serveren (serveerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| passen; pass, passt | ik | pass | pass (passde) | passt |
| du | passt | passt (passdest) | ||
| he/se/dat | passt | pass (passde) | ||
| wi/ji/Se/se | passt (passen) | passen (passden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| waken; waak, waakt | ik | waak | waak (waakde) | waakt |
| du | waakst | waakst (waakdest) | ||
| he/se/dat | waakt | waak (waakde) | ||
| wi/ji/Se/se | waakt (waken) | waken (waakden) |