| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gammeln; gammel, gammelt | ik | gammel | gammel (gammelde) | gammelt |
| du | gammelst | gammelst (gammeldest) | ||
| he/se/dat | gammelt | gammel (gammelde) | ||
| wi/ji/Se/se | gammelt (gammeln) | gammeln (gammelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rotten; rott, rott | ik | rott | rott (rottde, rottede) | rott |
| du | rottst (rottest) | rottst (rottdest, rottedest) | ||
| he/se/dat | rott (rottet) | rott (rottde, rottede) | ||
| wi/ji/Se/se | rott (rotten) | rotten (rottden, rotteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rötten; rött, rött | ik | rött | rött (röttde, röttede) | rött |
| du | röttst (röttest) | röttst (röttdest, röttedest) | ||
| he/se/dat | rött (röttet) | rött (röttde, röttede) | ||
| wi/ji/Se/se | rött (rötten) | rötten (röttden, rötteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fulen; fuul, fuult | ik | fuul | fuul (fuulde) | fuult |
| du | fuulst | fuulst (fuuldest) | ||
| he/se/dat | fuult | fuul (fuulde) | ||
| wi/ji/Se/se | fuult (fulen) | fulen (fuulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gammeln; gammel, gammelt | ik | gammel | gammel (gammelde) | gammelt |
| du | gammelst | gammelst (gammeldest) | ||
| he/se/dat | gammelt | gammel (gammelde) | ||
| wi/ji/Se/se | gammelt (gammeln) | gammeln (gammelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rotten; rott, rott | ik | rott | rott (rottde, rottede) | rott |
| du | rottst (rottest) | rottst (rottdest, rottedest) | ||
| he/se/dat | rott (rottet) | rott (rottde, rottede) | ||
| wi/ji/Se/se | rott (rotten) | rotten (rottden, rotteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rötten; rött, rött | ik | rött | rött (röttde, röttede) | rött |
| du | röttst (röttest) | röttst (röttdest, röttedest) | ||
| he/se/dat | rött (röttet) | rött (röttde, röttede) | ||
| wi/ji/Se/se | rött (rötten) | rötten (röttden, rötteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fulen; fuul, fuult | ik | fuul | fuul (fuulde) | fuult |
| du | fuulst | fuulst (fuuldest) | ||
| he/se/dat | fuult | fuul (fuulde) | ||
| wi/ji/Se/se | fuult (fulen) | fulen (fuulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gammeln; gammel, gammelt | ik | gammel | gammel (gammelde) | gammelt |
| du | gammelst | gammelst (gammeldest) | ||
| he/se/dat | gammelt | gammel (gammelde) | ||
| wi/ji/Se/se | gammelt (gammeln) | gammeln (gammelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fulen; fuul, fuult | ik | fuul | fuul (fuulde) | fuult |
| du | fuulst | fuulst (fuuldest) | ||
| he/se/dat | fuult | fuul (fuulde) | ||
| wi/ji/Se/se | fuult (fulen) | fulen (fuulden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mucheln; muchel, muchelt | ik | muchel | muchel (muchelde) | muchelt |
| du | muchelst | muchelst (mucheldest) | ||
| he/se/dat | muchelt | muchel (muchelde) | ||
| wi/ji/Se/se | muchelt (mucheln) | mucheln (muchelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdarven; verdarv, verdarvt | ik | verdarv | verdorv/verdörv | verdorven |
| du | verdarvst | verdorvst/verdörvst | ||
| he/se/dat | verdarvt | verdorv/verdörv | ||
| wi/ji/Se/se | verdarvt (verdarven) | verdorven/verdörven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bruddeln; bruddel, bruddelt | ik | bruddel | bruddel (bruddelde) | bruddelt |
| du | bruddelst | bruddelst (bruddeldest) | ||
| he/se/dat | bruddelt | bruddel (bruddelde) | ||
| wi/ji/Se/se | bruddelt (bruddeln) | bruddeln (bruddelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| murksen; murks, murkst | ik | murks | murks (murksde) | murkst |
| du | murkst | murkst (murksdest) | ||
| he/se/dat | murkst | murks (murksde) | ||
| wi/ji/Se/se | murkst (murksen) | murksen (murksden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdarven; verdarv, verdarvt | ik | verdarv | verdorv/verdörv | verdorven |
| du | verdarvst | verdorvst/verdörvst | ||
| he/se/dat | verdarvt | verdorv/verdörv | ||
| wi/ji/Se/se | verdarvt (verdarven) | verdorven/verdörven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| vermasseln; vermassel, vermasselt | ik | vermassel | vermassel (vermasselde) | vermasselt |
| du | vermasselst | vermasselst (vermasseldest) | ||
| he/se/dat | vermasselt | vermassel (vermasselde) | ||
| wi/ji/Se/se | vermasselt (vermasseln) | vermasseln (vermasselden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdarven; verdarv, verdarvt | ik | verdarv | verdorv/verdörv | verdorven |
| du | verdarvst | verdorvst/verdörvst | ||
| he/se/dat | verdarvt | verdorv/verdörv | ||
| wi/ji/Se/se | verdarvt (verdarven) | verdorven/verdörven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| purren; purr, purrt | ik | purr | purr (purrde, purre) | purrt |
| du | purrst | purrst (purrdest, purrest) | ||
| he/se/dat | purrt | purr (purrde, purre) | ||
| wi/ji/Se/se | purrt (purren) | purren (purrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdarven; verdarv, verdarvt | ik | verdarv | verdorv/verdörv | verdorven |
| du | verdarvst | verdorvst/verdörvst | ||
| he/se/dat | verdarvt | verdorv/verdörv | ||
| wi/ji/Se/se | verdarvt (verdarven) | verdorven/verdörven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| vermasseln; vermassel, vermasselt | ik | vermassel | vermassel (vermasselde) | vermasselt |
| du | vermasselst | vermasselst (vermasseldest) | ||
| he/se/dat | vermasselt | vermassel (vermasselde) | ||
| wi/ji/Se/se | vermasselt (vermasseln) | vermasseln (vermasselden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| purren; purr, purrt | ik | purr | purr (purrde, purre) | purrt |
| du | purrst | purrst (purrdest, purrest) | ||
| he/se/dat | purrt | purr (purrde, purre) | ||
| wi/ji/Se/se | purrt (purren) | purren (purrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdarven; verdarv, verdarvt | ik | verdarv | verdorv/verdörv | verdorven |
| du | verdarvst | verdorvst/verdörvst | ||
| he/se/dat | verdarvt | verdorv/verdörv | ||
| wi/ji/Se/se | verdarvt (verdarven) | verdorven/verdörven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| könen | ik | kann | kunn | kunnt |
| du | kannst | kunnst | ||
| he/se/dat | kann | kunn | ||
| wi/ji/Se/se | köönt (könen) | kunnen |
| Deklination |
|---|
| verdarfliche, verdarflichen |
| Komparation |
|---|
| verdarflicher, verdarflichst |