| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| argern; arger, argert | ik | arger | arger (argerde) | argert |
| du | argerst | argerst (argerdest) | ||
| he/se/dat | argert | arger (argerde) | ||
| wi/ji/Se/se | argert (argern) | argern (argerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| brüden; brüüd, brüüdt | ik | brüüd | brüüd (brüüdte, brüdete) | brüüdt |
| du | brüüdst (brüdest) | brüüdst (brüüdtest, brüdetest) | ||
| he/se/dat | brüüdt (brüdet) | brüüd (brüüdte, brüdete) | ||
| wi/ji/Se/se | brüüdt (brüden) | brüden (brüüdten, brüdeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| foppen; fopp, foppt | ik | fopp | fopp (foppde, foppe) | foppt |
| du | foppst | foppst (foppdest, foppest) | ||
| he/se/dat | foppt | fopp (foppde, foppe) | ||
| wi/ji/Se/se | foppt (foppen) | foppen (foppden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| uzen; uuz, uuzt | ik | uuz | uuz (uuzde) | uuzt |
| du | uuzt | uuzt (uuzdest) | ||
| he/se/dat | uuzt | uuz (uuzde) | ||
| wi/ji/Se/se | uuzt (uzen) | uzen (uuzden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| trecken; treck, treckt | ik | treck | trock/tröck | trocken |
| du | treckst | trockst/tröckst | ||
| he/se/dat | treckt | trock/tröck | ||
| wi/ji/Se/se | treckt (trecken) | trocken/tröcken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nökeln; nökel, nökelt | ik | nökel | nökel (nökelde) | nökelt |
| du | nökelst | nökelst (nökeldest) | ||
| he/se/dat | nökelt | nökel (nökelde) | ||
| wi/ji/Se/se | nökelt (nökeln) | nökeln (nökelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tirren; tirr, tirrt | ik | tirr | tirr (tirrde, tirre) | tirrt |
| du | tirrst | tirrst (tirrdest, tirrest) | ||
| he/se/dat | tirrt | tirr (tirrde, tirre) | ||
| wi/ji/Se/se | tirrt (tirren) | tirren (tirrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tarren; tarr, tarrt | ik | tarr | tarr (tarrde, tarre) | tarrt |
| du | tarrst | tarrst (tarrdest, tarrest) | ||
| he/se/dat | tarrt | tarr (tarrde, tarre) | ||
| wi/ji/Se/se | tarrt (tarren) | tarren (tarrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tehn; teh, teht | ik | teh | toog/töög | tagen |
| du | tüggst (tüst) | toogst/töögst | ||
| he/se/dat | tüggt (tütt) | toog/töög | ||
| wi/ji/Se/se | teht (tehn) | togen/tögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stöten; stööt, stööt | ik | stööt | stött | stött |
| du | stöttst | stöttst | ||
| he/se/dat | stött | stött | ||
| wi/ji/Se/se | stööt (stöten) | stötten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |