| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| quasseln; quassel, quasselt | ik | quassel | quassel (quasselde) | quasselt |
| du | quasselst | quasselst (quasseldest) | ||
| he/se/dat | quasselt | quassel (quasselde) | ||
| wi/ji/Se/se | quasselt (quasseln) | quasseln (quasselden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| quatschen; quatsch, quatscht | ik | quatsch | quatsch (quatschde) | quatscht |
| du | quatscht | quatscht (quatschdest) | ||
| he/se/dat | quatscht | quatsch (quatschde) | ||
| wi/ji/Se/se | quatscht (quatschen) | quatschen (quatschden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swögen; swöög, swöögt | ik | swöög | swöög (swöögde) | swöögt |
| du | swöögst | swöögst (swöögdest) | ||
| he/se/dat | swöögt | swöög (swöögde) | ||
| wi/ji/Se/se | swöögt (swögen) | swögen (swöögden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verwören; verwöör, verwöört | ik | verwöör | verwöör (verwöörde) | verwöört |
| du | verwöörst | verwöörst (verwöördest) | ||
| he/se/dat | verwöört | verwöör (verwöörde) | ||
| wi/ji/Se/se | verwöört (verwören) | verwören (verwöörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antwoorden; antwoord, antwoordt | ik | antwoord | antwoord (antwoordte, antwoordete) | antwoordt |
| du | antwoordst (antwoordest) | antwoordst (antwoordtest, antwoordetest) | ||
| he/se/dat | antwoordt (antwoordet) | antwoord (antwoordte, antwoordete) | ||
| wi/ji/Se/se | antwoordt (antwoorden) | antwoorden (antwoordten, antwoordeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antern; anter, antert | ik | anter | anter (anterde) | antert |
| du | anterst | anterst (anterdest) | ||
| he/se/dat | antert | anter (anterde) | ||
| wi/ji/Se/se | antert (antern) | antern (anterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antwoorden; antwoord, antwoordt | ik | antwoord | antwoord (antwoordte, antwoordete) | antwoordt |
| du | antwoordst (antwoordest) | antwoordst (antwoordtest, antwoordetest) | ||
| he/se/dat | antwoordt (antwoordet) | antwoord (antwoordte, antwoordete) | ||
| wi/ji/Se/se | antwoordt (antwoorden) | antwoorden (antwoordten, antwoordeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antern; anter, antert | ik | anter | anter (anterde) | antert |
| du | anterst | anterst (anterdest) | ||
| he/se/dat | antert | anter (anterde) | ||
| wi/ji/Se/se | antert (antern) | antern (anterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antern; anter, antert | ik | anter | anter (anterde) | antert |
| du | anterst | anterst (anterdest) | ||
| he/se/dat | antert | anter (anterde) | ||
| wi/ji/Se/se | antert (antern) | antern (anterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antwoorden; antwoord, antwoordt | ik | antwoord | antwoord (antwoordte, antwoordete) | antwoordt |
| du | antwoordst (antwoordest) | antwoordst (antwoordtest, antwoordetest) | ||
| he/se/dat | antwoordt (antwoordet) | antwoord (antwoordte, antwoordete) | ||
| wi/ji/Se/se | antwoordt (antwoorden) | antwoorden (antwoordten, antwoordeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antern; anter, antert | ik | anter | anter (anterde) | antert |
| du | anterst | anterst (anterdest) | ||
| he/se/dat | antert | anter (anterde) | ||
| wi/ji/Se/se | antert (antern) | antern (anterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antwoorden; antwoord, antwoordt | ik | antwoord | antwoord (antwoordte, antwoordete) | antwoordt |
| du | antwoordst (antwoordest) | antwoordst (antwoordtest, antwoordetest) | ||
| he/se/dat | antwoordt (antwoordet) | antwoord (antwoordte, antwoordete) | ||
| wi/ji/Se/se | antwoordt (antwoorden) | antwoorden (antwoordten, antwoordeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antwoorden; antwoord, antwoordt | ik | antwoord | antwoord (antwoordte, antwoordete) | antwoordt |
| du | antwoordst (antwoordest) | antwoordst (antwoordtest, antwoordetest) | ||
| he/se/dat | antwoordt (antwoordet) | antwoord (antwoordte, antwoordete) | ||
| wi/ji/Se/se | antwoordt (antwoorden) | antwoorden (antwoordten, antwoordeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdeffenderen; verdeffendeer, verdeffendeert | ik | verdeffendeer | verdeffendeer (verdeffendeerde) | verdeffendeert |
| du | verdeffendeerst | verdeffendeerst (verdeffendeerdest) | ||
| he/se/dat | verdeffendeert | verdeffendeer (verdeffendeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | verdeffendeert (verdeffenderen) | verdeffenderen (verdeffendeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| antwoorden; antwoord, antwoordt | ik | antwoord | antwoord (antwoordte, antwoordete) | antwoordt |
| du | antwoordst (antwoordest) | antwoordst (antwoordtest, antwoordetest) | ||
| he/se/dat | antwoordt (antwoordet) | antwoord (antwoordte, antwoordete) | ||
| wi/ji/Se/se | antwoordt (antwoorden) | antwoorden (antwoordten, antwoordeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| verdedigen; verdedig, verdedigt | ik | verdedig | verdedig (verdedigde) | verdedigt |
| du | verdedigst | verdedigst (verdedigdest) | ||
| he/se/dat | verdedigt | verdedig (verdedigde) | ||
| wi/ji/Se/se | verdedigt (verdedigen) | verdedigen (verdedigden) |