| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| denen; deen, deent | ik | deen | deen (deende) | deent |
| du | deenst | deenst (deendest) | ||
| he/se/dat | deent | deen (deende) | ||
| wi/ji/Se/se | deent (denen) | denen (deenden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warven; warv, warvt | ik | warv | worv | worven |
| du | warvst | worvst | ||
| he/se/dat | warvt | worv | ||
| wi/ji/Se/se | warvt (warven) | worven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| winnen; winn, winnt | ik | winn | wunn/wünn | wunnen |
| du | winnst | wunnst/wünnst | ||
| he/se/dat | winnt | wunn/wünn | ||
| wi/ji/Se/se | winnt (winnen) | wunnen/wünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lehren; lehr, lehrt | ik | lehr | lehr (lehrde) | lehrt |
| du | lehrst | lehrst (lehrdest) | ||
| he/se/dat | lehrt | lehr (lehrde) | ||
| wi/ji/Se/se | lehrt (lehren) | lehren (lehrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| winnen; winn, winnt | ik | winn | wunn/wünn | wunnen |
| du | winnst | wunnst/wünnst | ||
| he/se/dat | winnt | wunn/wünn | ||
| wi/ji/Se/se | winnt (winnen) | wunnen/wünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hebben; heff, hebbt/hefft | ik | hebb/heff | harr | hatt |
| du | hest | harrst | ||
| he/se/dat | hett | harr | ||
| wi/ji/Se/se | hebbt/hefft (hebben) | harrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hebben; heff, hebbt/hefft | ik | hebb/heff | harr | hatt |
| du | hest | harrst | ||
| he/se/dat | hett | harr | ||
| wi/ji/Se/se | hebbt/hefft (hebben) | harrn |
| Deklination |
|---|
| warfbehinnerte, warfbehinnerten |
| Deklination |
|---|
| warfdüchtige, warfdüchtigen |
| Deklination |
|---|
| verdeenstdüchtige, verdeenstdüchtigen |
| Deklination |
|---|
| warfminnerte, warfminnerten |
| Deklination |
|---|
| arbeitslose, arbeitslosen |
| Deklination |
|---|
| warfundüchtige, warfundüchtigen |
| Deklination |
|---|
| verdeenstundüchtige, verdeenstundüchtigen |