| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| laten; laat, laat | ik | laat | leet/lööt | laten |
| du | lettst/löttst | leetst/löötst | ||
| he/se/dat | lett/lött | leet/lööt | ||
| wi/ji/Se/se | laat (laten) | leten/löten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weerten; weert, weert | ik | weert | weert (weertde, weertede) | weert |
| du | weertst (weertest) | weertst (weertdest, weertedest) | ||
| he/se/dat | weert (weertet) | weert (weertde, weertede) | ||
| wi/ji/Se/se | weert (weerten) | weerten (weertden, weerteden) |