| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| demödigen; demödig, demödigt | ik | demödig | demödig (demödigde) | demödigt |
| du | demödigst | demödigst (demödigdest) | ||
| he/se/dat | demödigt | demödig (demödigde) | ||
| wi/ji/Se/se | demödigt (demödigen) | demödigen (demödigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| duken; duuk, duukt | ik | duuk | duuk (duukde) | duukt |
| du | duukst | duukst (duukdest) | ||
| he/se/dat | duukt | duuk (duukde) | ||
| wi/ji/Se/se | duukt (duken) | duken (duukden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| dükern; düker, dükert | ik | düker | düker (dükerde) | dükert |
| du | dükerst | dükerst (dükerdest) | ||
| he/se/dat | dükert | düker (dükerde) | ||
| wi/ji/Se/se | dükert (dükern) | dükern (dükerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smieten; smiet, smiet | ik | smiet | smeet | smeten |
| du | smittst | smeetst | ||
| he/se/dat | smitt | smeet | ||
| wi/ji/Se/se | smiet (smieten) | smeten |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Deklination |
|---|
| minnachtige, minnachtigen |
| Komparation |
|---|
| minnachtiger, minnachtigst |
| Deklination |
|---|
| kortstämmige, kortstämmigen |
| Deklination |
|---|
| tweetsietste, tweetsietsten |