| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| münnern; münner, münnert | ik | münner | münner (münnerde) | münnert |
| du | münnerst | münnerst (münnerdest) | ||
| he/se/dat | münnert | münner (münnerde) | ||
| wi/ji/Se/se | münnert (münnern) | münnern (münnerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| puusten; puust, puust | ik | puust | puust (puustde, puustede) | puust |
| du | puust | puust (puustdest, puustedest) | ||
| he/se/dat | puust | puust (puustde, puustede) | ||
| wi/ji/Se/se | puust (puusten) | puusten (puustden, puusteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| snuven; snuuv, snuuvt | ik | snuuv | snoov/snööv | snaven |
| du | snüffst/snuffst | snoovst/snöövst | ||
| he/se/dat | snüfft/snufft | snoov/snööv | ||
| wi/ji/Se/se | snuuvt (snuven) | snoven/snöven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rappeln; rappel, rappelt | ik | rappel | rappel (rappelde) | rappelt |
| du | rappelst | rappelst (rappeldest) | ||
| he/se/dat | rappelt | rappel (rappelde) | ||
| wi/ji/Se/se | rappelt (rappeln) | rappeln (rappelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rappeln; rappel, rappelt | ik | rappel | rappel (rappelde) | rappelt |
| du | rappelst | rappelst (rappeldest) | ||
| he/se/dat | rappelt | rappel (rappelde) | ||
| wi/ji/Se/se | rappelt (rappeln) | rappeln (rappelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| strieken; striek, striekt | ik | striek | streek | streken |
| du | strickst/striekst | streekst | ||
| he/se/dat | strickt/striekt | streek | ||
| wi/ji/Se/se | striekt (strieken) | streken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drepen; dreep, dreept | ik | dreep | dreep | drepen |
| du | drippst | dreepst | ||
| he/se/dat | drippt | dreep | ||
| wi/ji/Se/se | dreept (drepen) | drepen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drapen; draap, draapt | ik | draap | droop/drööp | drapen |
| du | dröppst | droopst/drööpst | ||
| he/se/dat | dröppt | droop/drööp | ||
| wi/ji/Se/se | draapt (drapen) | dropen/dröpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrieven; schriev, schrievt | ik | schriev | schreev | schreven |
| du | schriffst | schreevst | ||
| he/se/dat | schrifft | schreev | ||
| wi/ji/Se/se | schrievt (schrieven) | schreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| blieven; bliev, blievt | ik | bliev | bleev | bleven |
| du | bliffst | bleevst | ||
| he/se/dat | blifft | bleev | ||
| wi/ji/Se/se | blievt (blieven) | bleven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| halen; haal, haalt | ik | haal | haal (haalde) | haalt |
| du | haalst | haalst (haaldest) | ||
| he/se/dat | haalt | haal (haalde) | ||
| wi/ji/Se/se | haalt (halen) | halen (haalden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |