| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| süken; süük, süükt | ik | süük | süük (süükde) | süükt |
| du | süükst | süükst (süükdest) | ||
| he/se/dat | süükt | süük (süükde) | ||
| wi/ji/Se/se | süükt (süken) | süken (süükden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| süken; süük, süükt | ik | süük | süük (süükde) | süükt |
| du | süükst | süükst (süükdest) | ||
| he/se/dat | süükt | süük (süükde) | ||
| wi/ji/Se/se | süükt (süken) | süken (süükden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| infizeren; infizeer, infizeert | ik | infizeer | infizeer (infizeerde) | infizeert |
| du | infizeerst | infizeerst (infizeerdest) | ||
| he/se/dat | infizeert | infizeer (infizeerde) | ||
| wi/ji/Se/se | infizeert (infizeren) | infizeren (infizeerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| süken; süük, süükt | ik | süük | süük (süükde) | süükt |
| du | süükst | süükst (süükdest) | ||
| he/se/dat | süükt | süük (süükde) | ||
| wi/ji/Se/se | süükt (süken) | süken (süükden) |