| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| katern; kater, katert | ik | kater | kater (katerde) | katert |
| du | katerst | katerst (katerdest) | ||
| he/se/dat | katert | kater (katerde) | ||
| wi/ji/Se/se | katert (katern) | katern (katerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| koorten; koort, koort | ik | koort | koort (koortde, koortede) | koort |
| du | koortst (koortest) | koortst (koortdest, koortedest) | ||
| he/se/dat | koort (koortet) | koort (koortde, koortede) | ||
| wi/ji/Se/se | koort (koorten) | koorten (koortden, koorteden) |