| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kriegen; krieg, kriegt | ik | krieg | kreeg | kregen |
| du | kriggst | kreegst | ||
| he/se/dat | kriggt | kreeg | ||
| wi/ji/Se/se | kriegt (kriegen) | kregen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| seggen; segg, seggt | ik | segg | see | seggt |
| du | seggst | seest | ||
| he/se/dat | seggt | see | ||
| wi/ji/Se/se | seggt (seggen) | seen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weten; weet, weet | ik | weet | wüss/wuss | weten/wüsst/wusst |
| du | weetst/weeßt | wüsst/wusst | ||
| he/se/dat | weet | wüss/wuss | ||
| wi/ji/Se/se | weet (weten) | wüssen/wussen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weten; weet, weet | ik | weet | wüss/wuss | weten/wüsst/wusst |
| du | weetst/weeßt | wüsst/wusst | ||
| he/se/dat | weet | wüss/wuss | ||
| wi/ji/Se/se | weet (weten) | wüssen/wussen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| weten; weet, weet | ik | weet | wüss/wuss | weten/wüsst/wusst |
| du | weetst/weeßt | wüsst/wusst | ||
| he/se/dat | weet | wüss/wuss | ||
| wi/ji/Se/se | weet (weten) | wüssen/wussen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wiesen; wies, wiest | ik | wies | wies (wiesde) | wiest |
| du | wiest | wiest (wiesdest) | ||
| he/se/dat | wiest | wies (wiesde) | ||
| wi/ji/Se/se | wiest (wiesen) | wiesen (wiesden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| geven; giff/geev, geevt | ik | geev | geev | geven |
| du | giffst | geevst | ||
| he/se/dat | gifft | geev | ||
| wi/ji/Se/se | geevt (geven) | geven |
| Deklination |
|---|
| beschedene, beschedenen |
| Deklination |
|---|
| stille, stillen |
| Deklination |
|---|
| torüchhoolsche, torüchhoolschen |
| Deklination |
|---|
| torüchhollsche, torüchhollschen |
| Deklination |
|---|
| minne, minnen |
| Deklination |
|---|
| utverschaamte, utverschaamten |
| Deklination |
|---|
| happige, happigen |
| Deklination |
|---|
| unbeschedene, unbeschedenen |