| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schaden; schaad, schaadt | ik | schaad | schaad (schaadte, schadete) | schaadt |
| du | schaadst (schadest) | schaadst (schaadtest, schadetest) | ||
| he/se/dat | schaadt (schadet) | schaad (schaadte, schadete) | ||
| wi/ji/Se/se | schaadt (schaden) | schaden (schaadten, schadeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| doon; do, doot | ik | do | dee | daan |
| du | deist | deest | ||
| he/se/dat | deit | dee | ||
| wi/ji/Se/se | doot (doon) | deen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schaden; schaad, schaadt | ik | schaad | schaad (schaadte, schadete) | schaadt |
| du | schaadst (schadest) | schaadst (schaadtest, schadetest) | ||
| he/se/dat | schaadt (schadet) | schaad (schaadte, schadete) | ||
| wi/ji/Se/se | schaadt (schaden) | schaden (schaadten, schadeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schadigen; schadig, schadigt | ik | schadig | schadig (schadigde) | schadigt |
| du | schadigst | schadigst (schadigdest) | ||
| he/se/dat | schadigt | schadig (schadigde) | ||
| wi/ji/Se/se | schadigt (schadigen) | schadigen (schadigden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| finnen; finn, finnt | ik | finn | funn/fünn | funnen |
| du | finnst | funnst/fünnst | ||
| he/se/dat | finnt | funn/fünn | ||
| wi/ji/Se/se | finnt (finnen) | funnen/fünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| stahn; stah, staht | ik | stah | stunn/stünn | stahn |
| du | steihst | stunnst/stünnst | ||
| he/se/dat | steiht | stunn/stünn | ||
| wi/ji/Se/se | staht (stahn) | stunnen/stünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| betern; beter, betert | ik | beter | beter (beterde) | betert |
| du | beterst | beterst (beterdest) | ||
| he/se/dat | betert | beter (beterde) | ||
| wi/ji/Se/se | betert (betern) | betern (beterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| glieken; gliek, gliekt | ik | gliek | gleek | gleken |
| du | glickst | gleekst | ||
| he/se/dat | glickt | gleek | ||
| wi/ji/Se/se | gliekt (glieken) | gleken |