| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrecken; schreck, schreckt | ik | schreck | schrook/schröök | schraken/schrocken |
| du | schreckst | schrookst/schröökst | ||
| he/se/dat | schreckt | schrook/schröök | ||
| wi/ji/Se/se | schreckt (schrecken) | schroken/schröken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrecken; schreck, schreckt | ik | schreck | schrook/schröök | schraken/schrocken |
| du | schreckst | schrookst/schröökst | ||
| he/se/dat | schreckt | schrook/schröök | ||
| wi/ji/Se/se | schreckt (schrecken) | schroken/schröken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schrecken; schreck, schreckt | ik | schreck | schrook/schröök | schraken/schrocken |
| du | schreckst | schrookst/schröökst | ||
| he/se/dat | schreckt | schrook/schröök | ||
| wi/ji/Se/se | schreckt (schrecken) | schroken/schröken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| brusen; bruus, bruust | ik | bruus | bruus (bruusde) | bruust |
| du | bruust | bruust (bruusdest) | ||
| he/se/dat | bruust | bruus (bruusde) | ||
| wi/ji/Se/se | bruust (brusen) | brusen (bruusden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| brusen; bruus, bruust | ik | bruus | bruus (bruusde) | bruust |
| du | bruust | bruust (bruusdest) | ||
| he/se/dat | bruust | bruus (bruusde) | ||
| wi/ji/Se/se | bruust (brusen) | brusen (bruusden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fohren; fohr, fohrt | ik | fohr | fohr (fohrde) | fohrt |
| du | fohrst | fohrst (fohrdest) | ||
| he/se/dat | fohrt | fohr (fohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | fohrt (fohren) | fohren (fohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Deklination |
|---|
| hoochnesige, hoochnesigen |
| Komparation |
|---|
| hoochnesiger, hoochnesigst |
| Deklination |
|---|
| överspöönsche, överspöönschen |
| Komparation |
|---|
| överspöönscher, överspöönschest |
| Deklination |
|---|
| hoochböstige, hoochböstigen |
| Komparation |
|---|
| hoochböstiger, hoochböstigst |
| Deklination |
|---|
| hoochbostige, hoochbostigen |
| Komparation |
|---|
| hoochbostiger, hoochbostigst |
| Deklination |
|---|
| hoochkroppsche, hoochkroppschen |
| Komparation |
|---|
| hoochkroppscher, hoochkroppschest |
| Deklination |
|---|
| hoochkröppsche, hoochkröppschen |
| Komparation |
|---|
| hoochkröppscher, hoochkröppschest |
| Deklination |
|---|
| inbildsche, inbildschen |
| Komparation |
|---|
| inbildscher, inbildschest |
| Deklination |
|---|
| dicknesige, dicknesigen |
| Komparation |
|---|
| dicknesiger, dicknesigst |
| Deklination |
|---|
| dickdoonsche, dickdoonschen |
| Komparation |
|---|
| dickdoonscher, dickdoonschest |
| Deklination |
|---|
| dickdonige, dickdonigen |
| Komparation |
|---|
| dickdoniger, dickdonigst |
| Deklination |
|---|
| grootsche, grootschen |
| Komparation |
|---|
| grootscher, grootschest |
| Deklination |
|---|
| hoochmödige, hoochmödigen |
| Komparation |
|---|
| hoochmödiger, hoochmödigst |
| Deklination |
|---|
| hoochscheetsche, hoochscheetschen |
| Komparation |
|---|
| hoochscheetscher, hoochscheetschest |
| Deklination |
|---|
| överbostige, överbostigen |
| Komparation |
|---|
| överbostiger, överbostigst |
| Deklination |
|---|
| överböstige, överböstigen |
| Komparation |
|---|
| överböstiger, överböstigst |
| Deklination |
|---|
| överkroppsche, överkroppschen |
| Komparation |
|---|
| överkroppscher, överkroppschest |
| Deklination |
|---|
| överkröppsche, överkröppschen |
| Komparation |
|---|
| överkröppscher, överkröppschest |
| Deklination |
|---|
| övermastige, övermastigen |
| Komparation |
|---|
| övermastiger, övermastigst |