| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hebben; heff, hebbt/hefft | ik | hebb/heff | harr | hatt |
| du | hest | harrst | ||
| he/se/dat | hett | harr | ||
| wi/ji/Se/se | hebbt/hefft (hebben) | harrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wesen/ween/sien; wees/sie, weest/sied | ik | bün | weer/wöör | wesen/ween/west |
| du | büst | weerst/wöörst | ||
| he/se/dat | is | weer/wöör | ||
| wi/ji/Se/se | sünd | weren/wören |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rüken; rüük, rüükt | ik | rüük | rook/röök | raken |
| du | rückst/rüükst | rookst/röökst | ||
| he/se/dat | rückt/rüükt | rook/röök | ||
| wi/ji/Se/se | rüükt (rüken) | roken/röken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| rüken; rüük, rüükt | ik | rüük | rüük (rüükde) | rüükt |
| du | rüükst | rüükst (rüükdest) | ||
| he/se/dat | rüükt | rüük (rüükde) | ||
| wi/ji/Se/se | rüükt (rüken) | rüken (rüükden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| smecken; smeck, smeckt | ik | smeck | smeck (smeckde, smecke) | smeckt |
| du | smeckst | smeckst (smeckdest, smeckest) | ||
| he/se/dat | smeckt | smeck (smeckde, smecke) | ||
| wi/ji/Se/se | smeckt (smecken) | smecken (smeckden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| bringen; bring, bringt | ik | bring | broch/bröch | brocht/bröcht |
| du | bringst | brochst/bröchst | ||
| he/se/dat | bringt | broch/bröch | ||
| wi/ji/Se/se | bringt (bringen) | brochen/bröchen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kuhlen; kuhl, kuhlt | ik | kuhl | kuhl (kuhlde) | kuhlt |
| du | kuhlst | kuhlst (kuhldest) | ||
| he/se/dat | kuhlt | kuhl (kuhlde) | ||
| wi/ji/Se/se | kuhlt (kuhlen) | kuhlen (kuhlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lüden; lüüd, lüüdt | ik | lüüd | lüüd (lüüdte, lüdete) | lüüdt |
| du | lüüdst (lüdest) | lüüdst (lüüdtest, lüdetest) | ||
| he/se/dat | lüüdt (lüdet) | lüüd (lüüdte, lüdete) | ||
| wi/ji/Se/se | lüüdt (lüden) | lüden (lüüdten, lüdeten) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| begraven; begraav, begraavt | ik | begraav | begroov/begrööv | begraven |
| du | begraavst | begroovst/begröövst | ||
| he/se/dat | begraavt | begroov/begrööv | ||
| wi/ji/Se/se | begraavt (begraven) | begroven/begröven |