| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spelen; speel, speelt | ik | speel | speel (speelde) | speelt |
| du | speelst | speelst (speeldest) | ||
| he/se/dat | speelt | speel (speelde) | ||
| wi/ji/Se/se | speelt (spelen) | spelen (speelden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nömen; nööm, nöömt | ik | nööm | nööm (nöömde) | nöömt |
| du | nöömst | nöömst (nöömdest) | ||
| he/se/dat | nöömt | nööm (nöömde) | ||
| wi/ji/Se/se | nöömt (nömen) | nömen (nöömden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| nehmen; nimm/nehm, nehmt | ik | nehm | nehm/nohm/nöhm | nahmen |
| du | nimmst | nehmst/nohmst/nöhmst | ||
| he/se/dat | nimmt | nehm/nohm/nöhm | ||
| wi/ji/Se/se | nehmt (nehmen) | nehmen/nohmen/nöhmen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| 2dregen; drigg/dreeg, dreegt | ik | dreeg | droog/dröög | dragen |
| du | driggst | droogst/dröögst | ||
| he/se/dat | driggt | droog/dröög | ||
| wi/ji/Se/se | dreegt (dregen) | drogen/drögen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| schicken; schick, schickt | ik | schick | schick (schickde, schicke) | schickt |
| du | schickst | schickst (schickdest, schickest) | ||
| he/se/dat | schickt | schick (schickde, schicke) | ||
| wi/ji/Se/se | schickt (schicken) | schicken (schickden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| holen; hool, hoolt | ik | hool | heel/hööl | holen |
| du | höllst/hüllst | heelst/höölst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | heel/hööl | ||
| wi/ji/Se/se | hoolt (holen) | helen/hölen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hollen; holl, hollt | ik | holl | höll | hollen |
| du | höllst/hüllst | höllst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | höll | ||
| wi/ji/Se/se | hollt (hollen) | höllen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| tieren; tier, tiert | ik | tier | tier (tierde) | tiert |
| du | tierst | tierst (tierdest) | ||
| he/se/dat | tiert | tier (tierde) | ||
| wi/ji/Se/se | tiert (tieren) | tieren (tierden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhren; föhr, föhrt | ik | föhr | föhr (föhrde) | föhrt |
| du | föhrst | föhrst (föhrdest) | ||
| he/se/dat | föhrt | föhr (föhrde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhrt (föhren) | föhren (föhrden) |