| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| holen; hool, hoolt | ik | hool | heel/hööl | holen |
| du | höllst/hüllst | heelst/höölst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | heel/hööl | ||
| wi/ji/Se/se | hoolt (holen) | helen/hölen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| hollen; holl, hollt | ik | holl | höll | hollen |
| du | höllst/hüllst | höllst | ||
| he/se/dat | höllt/hüllt | höll | ||
| wi/ji/Se/se | hollt (hollen) | höllen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swögen; swöög, swöögt | ik | swöög | swöög (swöögde) | swöögt |
| du | swöögst | swöögst (swöögdest) | ||
| he/se/dat | swöögt | swöög (swöögde) | ||
| wi/ji/Se/se | swöögt (swögen) | swögen (swöögden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swieren; swier, swiert | ik | swier | swier (swierde) | swiert |
| du | swierst | swierst (swierdest) | ||
| he/se/dat | swiert | swier (swierde) | ||
| wi/ji/Se/se | swiert (swieren) | swieren (swierden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warrn; warr, warrt | ik | warr | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | worrn |
| du | warrst | woorst/wöörst/worrst/wörrst/wurrst/würrst | ||
| he/se/dat | warrt | woor/wöör/worr/wörr/wurr/würr | ||
| wi/ji/Se/se | warrt (warrn) | woorn/wöörn/worrn/wörrn/wurrn/würrn |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| fangen; fang, fangt | ik | fang | fung/füng | fungen |
| du | fangst | fungst/füngst | ||
| he/se/dat | fangt | fung/füng | ||
| wi/ji/Se/se | fangt (fangen) | fungen/füngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| warmen; warm, warmt | ik | warm | warm (warmde, warme) | warmt |
| du | warmst | warmst (warmdest, warmest) | ||
| he/se/dat | warmt | warm (warmde, warme) | ||
| wi/ji/Se/se | warmt (warmen) | warmen (warmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swieren; swier, swiert | ik | swier | swier (swierde) | swiert |
| du | swierst | swierst (swierdest) | ||
| he/se/dat | swiert | swier (swierde) | ||
| wi/ji/Se/se | swiert (swieren) | swieren (swierden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lopen; loop, loopt | ik | loop | leep/lööp | lopen |
| du | löppst | leepst/lööpst | ||
| he/se/dat | löppt | leep/lööp | ||
| wi/ji/Se/se | loopt (lopen) | lepen/löpen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swögen; swöög, swöögt | ik | swöög | swöög (swöögde) | swöögt |
| du | swöögst | swöögst (swöögdest) | ||
| he/se/dat | swöögt | swöög (swöögde) | ||
| wi/ji/Se/se | swöögt (swögen) | swögen (swöögden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swögen; swöög, swöögt | ik | swöög | swöög (swöögde) | swöögt |
| du | swöögst | swöögst (swöögdest) | ||
| he/se/dat | swöögt | swöög (swöögde) | ||
| wi/ji/Se/se | swöögt (swögen) | swögen (swöögden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| swarmen; swarm, swarmt | ik | swarm | swarm (swarmde, swarme) | swarmt |
| du | swarmst | swarmst (swarmdest, swarmest) | ||
| he/se/dat | swarmt | swarm (swarmde, swarme) | ||
| wi/ji/Se/se | swarmt (swarmen) | swarmen (swarmden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| flegen; fleeg, fleegt | ik | fleeg | floog/flöög | flagen |
| du | flüggst | floogst/flöögst | ||
| he/se/dat | flüggt | floog/flöög | ||
| wi/ji/Se/se | fleegt (flegen) | flogen/flögen |