| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| begehren; begehr, begehrt | ik | begehr | begehr (begehrde) | begehrt |
| du | begehrst | begehrst (begehrdest) | ||
| he/se/dat | begehrt | begehr (begehrde) | ||
| wi/ji/Se/se | begehrt (begehren) | begehren (begehrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mucken; muck, muckt | ik | muck | muck (muckde, mucke) | muckt |
| du | muckst | muckst (muckdest, muckest) | ||
| he/se/dat | muckt | muck (muckde, mucke) | ||
| wi/ji/Se/se | muckt (mucken) | mucken (muckden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| mucken; muck, muckt | ik | muck | muck (muckde, mucke) | muckt |
| du | muckst | muckst (muckdest, muckest) | ||
| he/se/dat | muckt | muck (muckde, mucke) | ||
| wi/ji/Se/se | muckt (mucken) | mucken (muckden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| gahn; gah, gaht | ik | gah | gung/güng | gahn |
| du | geihst | gungst/güngst | ||
| he/se/dat | geiht | gung/güng | ||
| wi/ji/Se/se | gaht (gahn) | gungen/güngen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| begehren; begehr, begehrt | ik | begehr | begehr (begehrde) | begehrt |
| du | begehrst | begehrst (begehrdest) | ||
| he/se/dat | begehrt | begehr (begehrde) | ||
| wi/ji/Se/se | begehrt (begehren) | begehren (begehrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| begehren; begehr, begehrt | ik | begehr | begehr (begehrde) | begehrt |
| du | begehrst | begehrst (begehrdest) | ||
| he/se/dat | begehrt | begehr (begehrde) | ||
| wi/ji/Se/se | begehrt (begehren) | begehren (begehrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| setten; sett, sett | ik | sett | sett (settde, settede) | sett |
| du | settst (settest) | settst (settdest, settedest) | ||
| he/se/dat | sett (settet) | sett (settde, settede) | ||
| wi/ji/Se/se | sett (setten) | setten (settden, setteden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Deklination |
|---|
| opbegehrsche, opbegehrschen |
| Deklination |
|---|
| upbegehrsche, upbegehrschen |
| Deklination |
|---|
| begehrensweerte, begehrensweerten |
| Komparation |
|---|
| begehrensweerter, begehrensweertst |