| Deklination |
|---|
| vigeliensche, vigelienschen |
| Komparation |
|---|
| vigelienscher, vigelienschest |
| Deklination |
|---|
| ansläägsche, ansläägschen |
| Komparation |
|---|
| ansläägscher, ansläägschest |
| Deklination |
|---|
| swienplietsche, swienplietschen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spekuleren; spekuleer, spekuleert | ik | spekuleer | spekuleer (spekuleerde) | spekuleert |
| du | spekuleerst | spekuleerst (spekuleerdest) | ||
| he/se/dat | spekuleert | spekuleer (spekuleerde) | ||
| wi/ji/Se/se | spekuleert (spekuleren) | spekuleren (spekuleerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| klamüüstern; klamüüster, klamüüstert | ik | klamüüster | klamüüster (klamüüsterde) | klamüüstert |
| du | klamüüsterst | klamüüsterst (klamüüsterdest) | ||
| he/se/dat | klamüüstert | klamüüster (klamüüsterde) | ||
| wi/ji/Se/se | klamüüstert (klamüüstern) | klamüüstern (klamüüsterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luern; luer, luert | ik | luer | luer (luerde) | luert |
| du | luerst | luerst (luerdest) | ||
| he/se/dat | luert | luer (luerde) | ||
| wi/ji/Se/se | luert (luern) | luern (luerden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| lüüstern; lüüster, lüüstert | ik | lüüster | lüüster (lüüsterde) | lüüstert |
| du | lüüsterst | lüüsterst (lüüsterdest) | ||
| he/se/dat | lüüstert | lüüster (lüüsterde) | ||
| wi/ji/Se/se | lüüstert (lüüstern) | lüüstern (lüüsterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| luustern; luuster, luustert | ik | luuster | luuster (luusterde) | luustert |
| du | luusterst | luusterst (luusterdest) | ||
| he/se/dat | luustert | luuster (luusterde) | ||
| wi/ji/Se/se | luustert (luustern) | luustern (luusterden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spören; spöör, spöört | ik | spöör | spöör (spöörde) | spöört |
| du | spöörst | spöörst (spöördest) | ||
| he/se/dat | spöört | spöör (spöörde) | ||
| wi/ji/Se/se | spöört (spören) | spören (spöörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| spören; spöör, spöört | ik | spöör | spöör (spöörde) | spöört |
| du | spöörst | spöörst (spöördest) | ||
| he/se/dat | spöört | spöör (spöörde) | ||
| wi/ji/Se/se | spöört (spören) | spören (spöörden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drieven; driev, drievt | ik | driev | dreev | dreven |
| du | driffst | dreevst | ||
| he/se/dat | drifft | dreev | ||
| wi/ji/Se/se | drievt (drieven) | dreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| drieven; driev, drievt | ik | driev | dreev | dreven |
| du | driffst | dreevst | ||
| he/se/dat | drifft | dreev | ||
| wi/ji/Se/se | drievt (drieven) | dreven |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| finnen; finn, finnt | ik | finn | funn/fünn | funnen |
| du | finnst | funnst/fünnst | ||
| he/se/dat | finnt | funn/fünn | ||
| wi/ji/Se/se | finnt (finnen) | funnen/fünnen |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| maken; maak, maakt | ik | maak | maak/möök | maakt |
| du | maakst | maakst/möökst | ||
| he/se/dat | maakt | maak/möök | ||
| wi/ji/Se/se | maakt (maken) | maken/möken |
| Deklination |
|---|
| spitzfinnige, spitzfinnigen |
| Komparation |
|---|
| spitzfinniger, spitzfinnigst |