| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wohren; wohr, wohrt | ik | wohr | wohr (wohrde) | wohrt |
| du | wohrst | wohrst (wohrdest) | ||
| he/se/dat | wohrt | wohr (wohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | wohrt (wohren) | wohren (wohrden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| höden; hööd, höödt | ik | hööd | hödd | höddt |
| du | höddst | höddst | ||
| he/se/dat | höddt | hödd | ||
| wi/ji/Se/se | höödt (höden) | hödden |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| wohren; wohr, wohrt | ik | wohr | wohr (wohrde) | wohrt |
| du | wohrst | wohrst (wohrdest) | ||
| he/se/dat | wohrt | wohr (wohrde) | ||
| wi/ji/Se/se | wohrt (wohren) | wohren (wohrden) |
| Deklination |
|---|
| wollbehöddte, wollbehöddten |
| Deklination |
|---|
| wullbehöddte, wullbehöddten |