| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| föhlen; föhl, föhlt | ik | föhl | föhl (föhlde) | föhlt |
| du | föhlst | föhlst (föhldest) | ||
| he/se/dat | föhlt | föhl (föhlde) | ||
| wi/ji/Se/se | föhlt (föhlen) | föhlen (föhlden) |
| Infinitiv; Imperativ (sg, pl) | Person | Präsens | Präteritum | Partizip II |
|---|---|---|---|---|
| kamen; kumm/kaam, kaamt | ik | kaam | keem/kööm | kamen |
| du | kummst/kümmst | keemst/köömst | ||
| he/se/dat | kummt/kümmt | keem/kööm | ||
| wi/ji/Se/se | kaamt (kamen) | kemen/kömen |
| Deklination |
|---|
| schetterige, schetterigen |
| Deklination |
|---|
| slechte, slechten |
| Deklination |
|---|
| minne, minnen |
| Deklination |
|---|
| minnhaftige, minnhaftigen |